Міст України до членства в НАТО – тема саміту Альянсу

Джерело: пресслужба Пентагону

Цього тижня президент США Джо Байден вітатиме лідерів країн-членів НАТО у Вашингтоні. Альянс святкує свою 75-ту річницю в місті, де підписали оригінальний договір у 1949 році.

За словами високопосадовця адміністрації, також візьмуть участь країни-партнерки з Європейського Союзу, України, Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії.

Зазначається, що “міст до членства” України в НАТО стане важливою темою для обговорення, заявив посадовець.

Дискусії щодо членства України в НАТО зосередять на зміцненні обороноздатності, інституційній розбудові, військовій сумісності з НАТО та фінансовій заставі щодо витрат на оборону.

На полях саміту Байден проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським і близько двох десятків союзників і партнерів, які підписали з Україною двосторонні безпекові угоди, включно зі Сполученими Штатами.

США також оголосить про нові кроки для зміцнення протиповітряної оборони та інших військових можливостей України, додав посадовець.

Вже 9 липня Байден проведе ювілейний захід у вашингтонській залі Mellon Auditorium, де в 1949 році підписали угоду про створення НАТО.

10 липня глава США вітатиме Швецію, нового члена альянсу, на зустрічі 32 лідерів НАТО.

11 липня НАТО проведе зустріч з ЄС та індо-тихоокеанськими партнерами Альянсу — Австралією, Японією, Південною Кореєю та Новою Зеландією — для подальшого поглиблення співпраці.

Згодом відбудеться засідання Ради Україна-НАТО.

Передбачається, що під час саміту, швидше за все, “буде рішуча заява НАТО, яка засуджує підтримку Китаєм оборонно-промислової бази Росії”. Зокрема повідомляється, що більша частина російських напівпровідників, а також нітроцелюлоза, яка використовується для ракетного палива, надходить із Росії.

Усе це не тільки розпалює війну Росії проти України, але й створює довгостроковий виклик європейській безпеці, який, очевидно, визнають наші союзники, – пояснив посадовець.

Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.

Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.