Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдає РФ

Джерело: Міндовкілля

Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдають російські загарбники.

Про це домовилися на засіданні Ради проєкту “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю”.

Однією з головних цілей проєкту є допомога Міндовкіллю та Держекоінспекції розробити та вдосконалити законодавство України, яке передбачає збір доказів шкоди довкіллю, якої завдає Російська Федерація.

“Така міжнародна підтримка Україні зараз надзвичайно важлива. Нам треба долати наслідки збройної російської агресії для навколишнього середовища, а саме відновлювати екосистеми України під час війни та у повоєнний період, також ми повинні домогтися відшкодування шкоди українському довкіллю”, –зазначила заступниця міністра Олена Крамаренко.

Наглядова рада проєкту затвердила робочий план на 2024 рік, розроблений командою, котрий, зокрема, передбачає:

  • сприяння вдосконаленню законодавства та технічних можливостей для збору доказів  та документування шкоди довкіллю внаслідок російської агресії в Україні;
  • закупівлю сертифікованих мобільних лабораторій для аналізу шкоди довкіллю.

“Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 формули миру президента України “Екологічна безпека”, який передбачає обрахунок збитків довкіллю. Вони надалі будуть внесені до загального реєстру збитків та стягнуті з держави-агресорки”, – наголосив заступник міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.

Нагадаємо, проєкт “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю” виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Швеції.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.