Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдає РФ

Джерело: Міндовкілля

Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдають російські загарбники.

Про це домовилися на засіданні Ради проєкту “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю”.

Однією з головних цілей проєкту є допомога Міндовкіллю та Держекоінспекції розробити та вдосконалити законодавство України, яке передбачає збір доказів шкоди довкіллю, якої завдає Російська Федерація.

“Така міжнародна підтримка Україні зараз надзвичайно важлива. Нам треба долати наслідки збройної російської агресії для навколишнього середовища, а саме відновлювати екосистеми України під час війни та у повоєнний період, також ми повинні домогтися відшкодування шкоди українському довкіллю”, –зазначила заступниця міністра Олена Крамаренко.

Наглядова рада проєкту затвердила робочий план на 2024 рік, розроблений командою, котрий, зокрема, передбачає:

  • сприяння вдосконаленню законодавства та технічних можливостей для збору доказів  та документування шкоди довкіллю внаслідок російської агресії в Україні;
  • закупівлю сертифікованих мобільних лабораторій для аналізу шкоди довкіллю.

“Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 формули миру президента України “Екологічна безпека”, який передбачає обрахунок збитків довкіллю. Вони надалі будуть внесені до загального реєстру збитків та стягнуті з держави-агресорки”, – наголосив заступник міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.

Нагадаємо, проєкт “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю” виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Швеції.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.