МКС розслідує кібератаки РФ на цивільну інфраструктуру України як можливі воєнні злочини

Джерело: Reuters

Прокурори Міжнародного кримінального суду (МКС) розслідують російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини.

Про це повідомили посадовці, які знайомі з питанням, на умовах анонімності, оскільки розслідування ще не завершено.

Це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються міжнародними прокурорами. Це також може призвести до видачі ордерів на арешт.

За словами одного з посадовців, в рамках розслідування перевіряють атаки на інфраструктуру, які поставили під загрозу життя людей через порушення електропостачання та водопостачання, переривання з’єднань зі службами екстреного реагування або виведення з ладу мобільних служб, які повідомляють про повітряну тривогу.

Прокурори МКС працюють разом з українськими командами над розслідуванням кібератак, скоєних з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Однак два інших джерела, близьких до офісу прокурора МКС, підтвердили, що вони також можуть розслідувати атаки від 2015 року, після незаконного захоплення Росією Криму.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.

16 вересня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11507 про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.