МКС розслідує кібератаки РФ на цивільну інфраструктуру України як можливі воєнні злочини

Джерело: Reuters

Прокурори Міжнародного кримінального суду (МКС) розслідують російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини.

Про це повідомили посадовці, які знайомі з питанням, на умовах анонімності, оскільки розслідування ще не завершено.

Це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються міжнародними прокурорами. Це також може призвести до видачі ордерів на арешт.

За словами одного з посадовців, в рамках розслідування перевіряють атаки на інфраструктуру, які поставили під загрозу життя людей через порушення електропостачання та водопостачання, переривання з’єднань зі службами екстреного реагування або виведення з ладу мобільних служб, які повідомляють про повітряну тривогу.

Прокурори МКС працюють разом з українськими командами над розслідуванням кібератак, скоєних з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Однак два інших джерела, близьких до офісу прокурора МКС, підтвердили, що вони також можуть розслідувати атаки від 2015 року, після незаконного захоплення Росією Криму.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.