МКС вважає вересневу кібератаку спробою шпигунства

Джерело: Reuters

Міжнародний кримінальний суд (МКС) заявив у п’ятницю, 20 жовтня, що кібератака, якої він зазнав у вересні, була випадком спроби шпигунства з метою зриву його мандату з розслідування воєнних злочинів у всьому світі.

Суд, розташований у Гаазі в Нідерландах, заявив, що не може підтвердити, хто стоїть за атакою, і не розголошує, чи було вкраденр якусь конфіденційну інформацію.

“Докази, наявні на цей час, вказують на цілеспрямовану та витончену атаку з метою шпигунства. Тому атаку можна тлумачити як серйозну спробу підірвати мандат Суду”, – йдеться в заяві МКС.

Суд зберігає конфіденційні записи, пов’язані з розслідуваннями ймовірних воєнних злочинів, включаючи документи, зображення та свідчення свідків, які можуть опинитися під загрозою, якщо їх особи будуть розкриті.

“Якщо буде знайдено докази того, що конкретні дані, довірені суду, були скомпрометовані, постраждалим особам буде негайно повідомлено”, – йдеться в повідомленні суду.

Прокурори суду зараз проводять 17 розслідувань передбачуваних злочинів в Україні, Уганді, Венесуелі, Афганістані та на Палестинських територіях.

Суд заявив, що останнім часом він зазнає щоденних спроб зламати їх системи, і МКС передбачає, що суд або його посадові особи можуть стати мішенню кампаній дезінформації.

Уряд Нідерландів проводить кримінальне розслідування вересневого інциденту та посилює свій захист.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.