Мобілізація обмежено придатних: в РНБО анонсували зміни до системи визначення придатності

Джерело: коментар Данілова в етері телемарафону

Секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов повідомив, що вже сьогодні буде внесено зміни до системи визначення обмежено придатних для військової служби осіб.

За словами Данілова, в Україні можуть мобілізовувати обмежено придатних чоловіків, але є низка нюансів. Саме їх і будуть виправляти в РНБО.

“Є в наших нормативно-правових документах термін – придатний або умовно придатний. Треба дати тлумачення, хто такий умовно придатний, де людей, які мають такий припис у своїх документах, можна використовувати”, – сказав Данілов.

Він пояснив, що коли обмежено придатні потрапляються на службу в певну частину, командири мають щодо таких осіб певні процеси.

“Тому для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, рішенням Ради нацбезпеки і оборони дано доручення розтлумачити цей документ, щоб не було подвійного-потрійного трактування цієї норми”, – зазначив секретар РНБО.

Олексій Данлов додав, що це питання буде розв’язано вже сьогодні відповідним рішенням РНБО,

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.