МОК зупиняє діяльність Олімпійського комітету РФ
Джерело: пресслужба Міжнародного олімпійського комітету
12 жовтня Виконавча рада МОК тимчасово зупинила діяльність Олімпійського комітету Росії. Країна більше не має права діяти як національний олімпійський комітет.
Зазначається, що одностороннє рішення Олімпійського комітету Росії від 5 жовтня 2023 року про включення до його складу регіональних спортивних організацій, які підпорядковуються Національному олімпійському комітету України (а саме Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей), становить порушення Олімпійської хартії, оскільки це порушує територіальну цілісність НОК України, визнану Міжнародним олімпійським комітетом відповідно до Олімпійської хартії.
Виконавчий комітет погодив:
- діяльність Олімпійського комітету РФ тимчасово зупиняється до подальшого повідомлення.
- зупинення має такі наслідки:
1) Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як національний олімпійський комітет, як це визначено в Олімпійській хартії, і не може отримувати фінансування від олімпійського руху.
2) Як зазначено в позиції та рекомендаціях МОК від 28 березня 2023 року, МОК залишає за собою право приймати рішення про участь окремих нейтральних спортсменів з російським паспортом в Олімпійських іграх 2024 і зимових Олімпійських іграх 2026.
Виконавчий комітет МОК також залишає за собою право приймати будь-які подальші рішення чи заходи в залежності від розвитку цієї ситуації.
- Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не допустив російських та білоруських спортсменів до участі в Азійських іграх-2023.
- Президент НОК України Вадим Гутцайт зазначив, що нині Україна розглядає можливість відмови від бойкоту спортивних змагань, у яких беруть участь атлети з РФ чи РБ.
- 22 липня Міністерство внутрішніх справ та управління Польщі заблокувало в’їзд до країни російській тенісистці Вірі Звонарьовій з міркувань державної та громадської безпеки.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…