«Молодь потрібно максимально берегти» – Залужний висловився проти зниження призовного віку

Джерело: Букви

Валерій Залужний розповів, що він не підтримує мобілізацію молоді 18-25 років, адже, на його думку, ця вікова категорія – це майбутнє України. До цього можна прийти лише у крайньому разі.

Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині Посол України у Великій Британії, Валерій Залужний зустрівся з українськими студентами в Лондоні. Подію, що пройшла 3 жовтня, організувала Українська студентська спілка. Це перша зустріч Залужного зі студентами на посаді. На заході була присутня й журналістка Букв.

Ексголовком розповів, що не підтримує ідею зниження мобілізаційного віку нижче 25 років.

“Категорію 18-25 років потрібно максимально берегти. Я чому завжди протестував, щоб мобілізація не заходила на людей нижче 25 років, коли був на посаді Головнокомандувача, тому що нам потрібна Україна і через 20 років, і через 30 років. А вона ось – їй зараз 18 років. Це зовсім інші люди, які врятують цю країну”, – переконаний Залужний.

Він розповів, що військові старшого віку мають пострадянський менталітет, тому з ними працювати певною мірою важче.

“Якщо ми візьмемо 50-річного “дядьку”, ми маємо йому пояснити, чому саме його рота, його батальйон має штурмувати висоту чи обороняти опорний пункт. У них ментальність зовсім інша, пострадянська, що це “може зробити хтось інший” за них”, – розповів ексголовком.

Однак, на думку Залужного, примусово залучати молодь до війська можна лише у крайньому разі.

“Якщо країна дійде до такого бар’єра, коли буде загроза існуванню держави як такої, її можуть врятувати тільки молоді люди у віці 18-25 років, бо це абсолютно інші люди”, – сказав він.

  • У липні Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони, розповів що поки що не потрібно знижувати мобілізаційний вік, адже в Україні зросли темпи мобілізації.
  • Уряд найближчим часом змінить систему бронювання від мобілізації, запровадивши “червоні” лінії, які унеможливлять відкуп від військової служби. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для цього залучають військових, щоб забезпечити відповідність бронювання національним інтересам.
  • Верховна Рада ухвалила рішення про повернення відстрочки від мобілізації для братів та сестер військовослужбовців, які загинули на фронті або зникли безвісти. Законопроєкт №11391 підтримали 310 народних депутатів, що забезпечило його схвалення в цілому.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.