МОЗ затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Джерело: пресслужба МОЗ

Міністерство охорони здоров’я затвердило оновлені рекомендації стосовно вакцинації. Тож наразі схеми вакцинації проти коронавірусу для населення спрощуються. Відтепер для більшості достатньо зробити одне щеплення від СОVID-19.

Оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 ВООЗ.

Схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для осіб, котрі входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.

Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) – це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення – ревакцинація від COVID-19.

Ревакцинацію рекомендовано робити через 6-12 місяців – не усім, а людям із груп ризику:

  • дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
  • вагітним;
  • людям, старшим за 60 років;
  • дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції,
  • представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).

Потребу у ревакцинації визначає лікар – враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. Наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини (виробництва Pfizer), вона є у всіх областях.

Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*два або три щеплення, залежно від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, – можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватись у найближчому пункті щеплення. У разі, якщо у регіоні чи області охочих вакцинуватись виявиться більше, ніж наявних вакцин, –  в першу чергу вакцинацію отримують саме пацієнти з групи ризику.

Головною метою вакцинації та ревакцинації проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам COVID-19 та ускладненням коронавірусної інфекції.

  • Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург констатує зростання випадків захворювань COVID-19 у столиці порівняно з початком липня. Значно почастішали також випадки госпіталізацій людей з ускладненнями цього захворювання.
  • Дослідження показало, що чимало людей, котрі захворіли на коронавірус на початку пандемії, навіть через роки відчувають когнітивні та психологічні наслідки цього захворювання.
  • Комбінована вакцина проти коронавірусу та грипу від Moderna може з’явитись на ринку вже восени 2025 року. Зараз вакцина очікує на схвалення від контрольних органів.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.

70-річна британка Тізі Годсон отримала відповідь на своє резюме, надіслане 48 років тому.

11 березня в Гренландії проведуть загальні вибори на тлі відновлення інтересу президента США Дональда Трампа до арктичної території.

Поштова служба США (USPS) заявила про тимчасове зупинення відправлення посилок із Китаю та Гонконгу. Раніше президент Дональд Трамп скасував торгівельне положення, що дозволяло роздрібним платформам, як-от Temu та Shein, безмитно доставляти товари низької вартості до США.

Останні санкції США поки не вплинули на експорт сирої нафти з РФ. Однак завантаження нафти на танкери та їхнє розвантаження – різні речі, і саме з розвантаженням російської нафти виникли проблеми.