«Можу купити X за $9,7 млрд»: в OpenAI відповіли на слова Маска про придбання за $100 млрд

Джерело: The Wall Street Journal

Група інвесторів на чолі з компанією xAI, що належить Ілону Маску, подала раді директорів OpenAI пропозицію про викуп контрольного пакета за $97,4 млрд. Водночас у Сема Альтмана вирішили потролити Маска, запропонувавши придбати його соцмережу у чотири рази дешевше, ніж він купував її.

Інвестори мають намір отримати контроль над некомерційною організацією, яка керує комерційним підрозділом компанії. СЕО OpenAI Сем Альтман відреагував на цю пропозицію у соцмережі X, яка належить Маску.

“Ні, дякую, але якщо хочеш, ми купимо Twitter за $9,74 млрд”, – написав він.

Маск у відповідь заявив, що OpenAI має повернутися до свого початкового формату як відкрита організація, орієнтована на безпеку та суспільне благо. Його адвокат передав коментар The Wall Street Journal: “Ми забезпечимо, щоб це сталося”.

Юридичний статус OpenAI може ускладнити реалізацію такої угоди. На відміну від традиційних комерційних компаній, некомерційна структура організації захищає її від поглинання.

Якби OpenAI мала типову корпоративну структуру, її рада директорів могла б бути зобов’язана прийняти найбільш вигідну пропозицію відповідно до корпоративного права.

Маск не залишив жарт Альтмана без відповіді. Спочатку він відповів у соцмережі одним словом – “Шахрай”, а пізніше додав “Шахрай Альтман”.

Зазначимо, що Ілон Маск у жовтні 2022 року купив Twitter за $44 млрд доларів, але вже за рік вартість соцмережі становила близько $12,5 млрд. Фонд Fidelity став знижувати вартість своїх акцій Twitter у перший місяць після викупу Маском (у жовтні 2022-го).

Fidelity наводив дані, що соцмережа, яку Маск перейменував на X, стала коштувати на 71,5% менше. Зокрема причиною стали конфлікти нового власника з рекламодавцями, які вирішили піти з платформи.

Компанія, розташована в провінції Ляонін на північному сході Китаю, яка освітньою організацією, змусила своїх співробітників ковтати вогонь у межах тренінгу зі згуртування колективу.

У січні 2025 року безпілотні літальні апарати малого радіусу дії стали основною причиною загибелі мирних жителів в Україні, повідомила моніторингова місія ООН.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 лютого. На цей час відбулося 60 бойових зіткнень.

Китай почав пропонувати країнам свою допомогу у фінансуванні програм, які залишилися без підтримки після рішення адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Доповідач Європейського парламенту по Україні Міхаель Галер закликав українську владу припинити тиск на опозиційні сили, зокрема на п’ятого президента Петра Порошенка.