Мріяв збудувати нову «Мрію»: у віці 82 роки помер авіаконструктор Дмитро Ківа
Джерело: ВВС
В четвер, 25 липня, помер відомий український авіаконструктор та Герой України Дмитро Ківа у віці 82 роки.

Фото: УНІАН
Ківа був президентом–генеральним конструктором державного підприємства “Авіаційний науково-технічний комплекс імені О. К. Антонова” й пропрацював на заводі 52 роки.
Під його керівництвом будувались літаки “Мрія” і “Руслан”. Він також зробив внесок у розробку військово-транспортних Ан-70 та Ан-178, пасажирських Ан-148, 158 та Ан-140.
Однак 13 червня 2015 року Дмитра Ківу звільнили з посади президента — генерального конструктора держпідприємства “Антонов”.Рішення про звільнення прийняв “Укроборонпромом”, однак сам Ківа в інтерв’ю газеті “День” заявляв, що у цьому був зацікавлений особисто тодішній президент Петро Порошенко.
У 2016 році переїхав до Азербайджану, де працював радником очільника приватної авіаційної компанії Silk Way і радником керівника державної компанії Azal.
Після повномасштабного вторгнення Ківа спостерігав за подіями в Україні. Коли росіяни знищили найбільший у світі літак “Мрію”, Ківа наголошував, що це один із символів України і його треба відродити.
- У віці 91 року помер астронавт NASA, генерал-майор ВПС США Джо Енгл.
- 2 липня помер казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков. Він після замаху, скоєного у Києву, перебував у глибокій комі.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка зібрала понад мільйон гривень на поїздку з дітьми в Грузію на змагання, але програла їх у казино.
Генерального директора компанії Astronomer Енді Байрона та його ймовірну коханку показали на великому екрані під час концерту рок-гурту Coldplay в Бостоні, штат Массачусетс.
Державна дума РФ схвалила правки до Кримінального кодексу, згідно з якими використання VPN буде вважатися “обтяжувальною обставиною” при скоєнні злочинів.
Дані опитування Economist/YouGov свідчать, що рейтинг несхвалення президента США Дональда Трампа сягнув рекордного рівня з початку його другого терміну на посаді.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 17 липня переніс на 23 липня розгляд справи за позовом п’ятого президента Петра Порошенка до президента Володимира Зеленського стосовно запроваджених персональних санкцій. У центрі конфлікту – питання законності указу про санкції, відмова представників відповідача приймати відеодокази та звинувачення у фальсифікаціях й тиску.