«Ми отримали рішення за яке так боролися»: Зеленський подякував США за ухвалення допомоги

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський подякував Палаті представників США, які підтримали законопроєкт про допомогу Україні й висловив сподівання, що Сенат ухвалить пакет “достатньо швидко”.

“Сьогодні ми отримали рішення, якого очікували: про пакет американської підтримки, за який так ми боролися. Дякую кожному й кожній, хто підтримав наш пакет: це рішення для захисту життя. Дякую особисто спікеру Майку Джонсону, усім американським серцям, які, так само як і ми в Україні, відчувають, що російське зло точно не повинне вигравати”, – сказав він. 

Глава держави подякував США за лідерство від перших днів війни й наголосив, що Україна використає “американську підтримку, щоб зміцнити обидва наші народи і наблизити справедливе завершення цієї війни – війни, яку Путін повинен програти”.

Президент США Джо Байден закликав до швидкого ухвалення Сенатом законопроєкту про допомогу Україні, щоб “ми могли швидко надіслати зброю та обладнання”. 

Нагадаємо, що сьогодні, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.