«Ми згаяли ще один рік»: нардепка Совсун про утиски ЛГБТ-спільноти в Україні
Джерело: Інна Совсун/Facebook
Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
За її словами, вже пройшов рік від моменту реєстрації законопроєкту, однак представники ЛГБТ-спільноти в Україні все ще зазнають утисків. Зокрема Совсун поділилася історіями зі сторінки “Військові ЛГБТ+”.
“Мене звати Марія Воля. Мені 30 років, я лесбійка. Я з Маріуполя. Молодша сержантка (командирка міномета). 23 батальйон, 56-та бригада… Коли я вийшла з Маріуполя, зазнавши поранення, в мене наче перемкнувся якийсь тумблер і я зрозуміла, що більше не можу і не хочу в собі ховати свою ж орієнтацію… Для мене важливим є можливість партнерства в Україні, бо я маю право на те, щоб любити того, кого я хочу любити, і хочу мати право так само, як і гетеросексуали, колись одружитися зі своєю коханою людиною. Я хочу мати право вибирати, я хочу відчувати себе вільною”, ‒ написала вона.
Свою історією також розповів Максим на псевдо “Професор”.
“Я гей з самого малечку! Я солдат контрактної служби в 3-ій танковій роті, навідник танку. Моя строкова служба почалася восени 2021 року, у 22 році підписав контракт і був на захисті Києва та області. Був в Бучі, виконував зачистки та рятувальні операції. У 23 році я перевівся в іншу частину, де я і зараз служу, брав участь в бойовому розпорядженні під Бахмутом, неподалік Часового Яру… Зараз мені 21 і я маю хлопця, якого я кохаю і вже заручений! Його звати Олександр, йому 18, він родом з Маріуполя, виїхав з окупації”, ‒ розповів він.
Водночас Максим додав, що побратими з підрозділу знають про його орієнтацію.
“У підрозділі знають 6 побратимів, що я гей, вони поставилися до цього нормально і адекватно! Було багато питань, на які в мене були відповіді, тому я їм все пояснив. Зараз вони мене підтримують і розуміють! Тому я дуже хочу, щоб в Україні нарешті легалізували закон про ЛГБТ+ партнерства! Це відкриє можливість узаконити зі своїм партнером, коханим, другою половинкою, свій сімейний стан і бути законно разом, на рівних правах з усіма громадянами!” ‒ зазначив він.
Своєю чергою, Совсун наголосила, що “ЛГБТ-люди воюють на різних напрямках, в різних підрозділах ЗСУ та Нацгвардії”.
Вона пояснила, що в законопроєкті №9103 “немає нічого екстраординарного та екзотичного” ‒ він просто допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.
“Законопроєкт вже отримав схвалення 4 комітетів Верховної Ради, а далі “завис”. Мені шкода, якщо комусь у парламенті здається, що військові мають вагон часу, і з партнерствами можна зачекати. Та частина ЛГБТ-військових може просто не дожити до того дня, коли зможе узаконити стосунки з коханою людиною. Це вже відбувається. Частина ЛГБТ-військових загинула на фронті, так і не здійснивши камінг-аут або не узаконивши стосунки з коханою людиною”, ‒ зауважила вона.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.