«В тебе допуску нема»: Безугла про заяву Подоляка щодо наявності плану дій на 2024 рік

Джерело: Марʼяна Безугла у Facebook

Народна депутатка від партії “Слуга народу” Марʼяна Безугла у відповідь на заяву Михайла Подоляка щодо того, що Сили оборони України мають план на 2024 рік, зазначила, що радник керівника ОПУ “не має допуску”.

“Михайле, який план, в тебе допуску нема. Верніть Олексія Арестовича, він хоч Залужного рекомендував”, – написала Марʼяна Безугла.

Зазначимо, що радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в етері  “Радіо Свобода” прокоментував закиди Мар’яни Безуглої в бік Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного щодо відсутності плану ведення війни на 2024 рік й заявив, що план існує.

Зокрема, він зазначив, що Офіс президента не модерує висловлювання нардепів.

“Безумовно, план на 2024 рік існує. Про це говорить і президент, і сам пан Залужний. Корективи, які треба вносити, зброя, яка нам потрібна на цьому етапі, технологічний ривок, про який говорить пан Залужний – це все зрозуміло. З урахуванням знову ж таки бюджету, який прийнято і підписано президентом, чітко фіксує, що ми будемо робити з точки зору матеріальних ресурсів для ефективного проведення війни. На Ставці паралельно з цим вносяться корективи у тактику на тих чи інших напрямках”, – сказав Подоляк.

Також радник очільника ОПУ зазначив, що радикальні коментарі народних обранців є “неправильною стратегією”.

“Депутатам треба більш обережно підходити до того, що вони говорять. Це стосується не тільки пані Безуглої. Не потрібно деяким людям, які не мають доступу до інсайдів, певної інформації, виходити з коментарями такого агресивного типу”, – сказав Подоляк.

Нагадаємо, що 26 листопада народна обраниця від “Слуги народу”, членкиня Комітету нацбезпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла заявила, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний має піти у відставку.

На думку Безуглої, Головнокомандувач ЗСУ “не зміг надати план задуму на 2024 рік”.

“Ні великий, ні маленький, ні асиметричний, ні симетричний. Військові просто сказали, що їм треба забирати не менше 20 тис. громадян на місяць”, – заявила вона.

За словами нардепки, ця “проблема наростала влітку”, як на Ставці, так і в Парламенті при плануванні бюджету на 2024.

“Як ви бачите війну? Чому створення бригади, а не доукомплектування існуючих? Скільки коштуватиме бригада, нова бригада? Чи закладати кошти під ротацію і демобілізацію? Що з навчанням?…Ця дискусія була непублічною, але напруження наростало і зараз ситуація така, що якщо військове керівництво не може надати ніякого задуму на 2024 рік, а всі їхні пропозиції щодо мобілізації зводяться до того, що треба більше людей без ЖОДНОЇ пропозиції зі змін системи ЗСУ, то таке керівництво має піти”, – вважає парламентарка.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.