Минулого року з Росії виведено активів на рекордну суму у 239 мільярдів доларів – Insider
Джерело: Insider
У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
За даними Світового банку, такий значний відтік навіть перевищує ВВП Греції у 219 мільярдів доларів у 2022 році.
На противагу цьому експорт країни перекриває її імпорт. Експорт досяг рекордного рівня у 227 мільярдів доларів у 2022 році, оскільки доходи від експорту нафти та газу країни різко зросли, а імпорт впав через масштабні санкції.
Частина відтоку капіталу, ймовірно, пішла до сусідніх країн, куди деякі росіяни втекли після початку війни в Україні.
У 2022 році росіяни перерахували до Вірменії близько 1,75 мільярда доларів. Згідно з даними центрального банку Грузії, грошові перекази з Росії до Грузії зросли вп’ятеро – з 411 мільйонів доларів у 2021 році до 2,1 мільярда доларів у 2022 році.
Попри те, що російська економіка, здавалося, трималася в перший рік війни Росії в Україні, ситуація погіршилася через стримування експорту, слабкий рубль, а тепер і рекордний відтік капіталу.
Фактично поточний рахунок Росії впав на 93% з минулого року.
“Це повільне горіння. З часом їм стає все важче”, – сказав Тімоті Еш британський економіст Chatham House.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду».
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.