Минулого року з Росії виведено активів на рекордну суму у 239 мільярдів доларів – Insider

Джерело: Insider

У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає  переміщення активів з країни. 

За даними Світового банку, такий значний відтік навіть перевищує ВВП Греції у 219 мільярдів доларів у 2022 році. 

На противагу цьому експорт країни перекриває її імпорт. Експорт досяг рекордного рівня у 227 мільярдів доларів у 2022 році, оскільки доходи від експорту нафти та газу країни різко зросли, а імпорт впав через масштабні санкції. 

Частина відтоку капіталу, ймовірно, пішла до сусідніх країн, куди деякі росіяни втекли після початку війни в Україні.

У 2022 році росіяни перерахували до Вірменії близько 1,75 мільярда доларів. Згідно з даними центрального банку Грузії, грошові перекази з Росії до Грузії зросли вп’ятеро – з 411 мільйонів доларів у 2021 році до 2,1 мільярда доларів у 2022 році.

Попри те, що російська економіка, здавалося, трималася в перший рік війни Росії в Україні, ситуація погіршилася через стримування експорту, слабкий рубль, а тепер і рекордний відтік капіталу.

Фактично поточний рахунок Росії впав на 93% з минулого року.

“Це повільне горіння. З часом їм стає все важче”, – сказав Тімоті Еш британський економіст Chatham House.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.