Митники перешкодили незаконному вивезенню до США опудала яструба та черепа сайги

Джерело: пресслужба Державної митної служби

Співробітники Київської митниці виявили та вилучили опудало рідкісного яструба та частину черепа сайги, які намагалися незаконно вивезти до США.

Предмети знайшли під час огляду міжнародної посилки, яка прямувала зі Запоріжжя до Сполучених Штатів Америки.

“Опудало птаха та частина черепа з рогами підпадають під дію Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES)”, – йдеться у повідомленні.

Фото: митниця

Експертиза підтвердила, що опудало належить рідкісному виду яструба – Змієїду блакитноногому (Circaetus gallicus), а череп – Сайзі татарській (Saiga tatarica).

“Окрім того, опудало та частина черепа мають певні наукову, музейну та освітню цінність”, – додали в ДПСУ.

Оскільки для експорту таких предметів необхідні спеціальні дозволи, яких у відправника не було, опудало та череп вилучили.

Нині триває розслідування за фактом незаконного переміщення через митний кордон України предметів фауни, що підпадають під дію CITES.

Фото: митниця

Згідно з Конвенцією CITES, для експорту будь-якої тварини чи рослини, живої або мертвої, та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвільні документи. Ці документи видають адміністративні органи України з питання виконання вимог Конвенції.

Фото: митниця

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.