Митники вилучили з міжнародної посилки до США цінні раритети пов’язані Шевченком

Джерело: Державна митна служба України

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Одеси до США, київські митники виявили цінні історичні артефакти. Серед них — оригінал додатка до української щоденної газети “Рада” від 25 лютого 1914 року та поштова листівка “Тарас Шевченко. Автопортрет. 1840”, надрукована в Австрії у 1946 році.

Додаток до газети є ювілейним випуском, присвяченим 100-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Газета “Рада”, яка виходила в Києві впродовж 1906–1914 років, відігравала значну роль у культурному та політичному житті українського суспільства. Її видавав меценат Євген Чикаленко, відомий як один з менеджерів українського руху того часу.

Листівка створена з ініціативи українців, які мешкали у Тіролі та Форальбергу після Другої світової війни, щоб нагадати про річницю смерті великого Кобзаря.

Важливість і культурну цінність цих видань підтвердили експерти Національного музею історії України.

Обидві знахідки належать до малотиражованої друкованої продукції, що має значну культурну та історичну цінність. Для їх вивезення за кордон потрібне відповідне свідоцтво, яке митникам не було надано.

За фактом порушення митних правил Київською митницею складено протокол за ст. 473 Митного кодексу України, а культурні цінності вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Довідка. Секретарем газети “Рада”, який вів усю газетну й редакційну документацію у 1906–1907 роках, був молодий журналіст Симон Петлюра. У роки державотворення 1917‒1921 років газету “Рада” політики називали школою громадського й політичного становлення.

Листівка ж належить до рідкісних збережених зразків зарубіжного друку, має високу зацікавленість серед колекціонерів, презентує діяльність українських громадян поза межами України, та пов’язана з вшануванням пам’яті Тараса Шевченка.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.