МЗС України викликало посла Киргизстану через використання юрисдикції країни для обходу санкцій проти РФ
Джерело: МЗС України.
Сьогодні, 20 липня, Міністерство закордонних справ України викликало посла Киргизької Республіки в Україні Ідріса Кадиркулова з метою отримання пояснень щодо інформації про використання юрисдикції Киргизстану для обходу санкцій проти Росії.
Йдеться зокрема про постачання продукції подвійного призначення та високотехнологічних компонентів і виробів, які можуть використовуватися для виготовлення зброї.
Увагу дипломата привернуто до того, що Киргизька Республіка як член світового співтовариства має відповідально ставитися до дотримання міжнародної санкційної політики проти Росії.
Окремо підкреслено, що реекспорт з території Киргизстану до РФ товарів, які можуть використовуватися для оснащення військової техніки, буде розцінюватися українською стороною як недружні дії, спрямовані на підтримку загарбницької війни Росії проти України.
Зазначимо, що Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
Обмежувальні заходи можуть запровадити у липні. Про що саме мовиться, не уточнюється, одначе, раніше застосовувалися санкції та включення компаній до чорного списку.
Після російського збройного вторгнення в Україну і санкцій, що послідували за ним, товарообіг між Росією і країнами Центральної Азії аномально зріс. Так, дані показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії стрімко зріс у 2022 році, підвищившись на 250% проти показника попереднього року, до повномасштабного вторгнення в Україну.
Джерела пояснюють, що через Киргизстан до Росії постачається заборонена продукція, зокрема безпілотники з Китаю.
Торгові документи також свідчать про високий рівень координації з закупівельними зусиллями Москви. Записи з початку цього року показують, що киргизькі компанії купували чутливу електроніку – включаючи спеціалізовані напівпровідники та підсилювачі напруги на сотні тисяч доларів – у китайських і південнокорейських компаній у лютому та березні. Згідно з документами, з Киргизстану до Росії за той самий період було експортовано майже однакову кількість таких же типів електроніки.
Своєю чергою, у посольстві Киргизстану в США запевнили, що Бішкек суворо відданий боротьбі з незаконною торгівлею. Тоді як сплеск товарообігу з Росією пов’язали з “удосконаленням системи відстеження товарів, що перетинають кордони”. Одначе, визнали, що РФ – один з основних торгових партнерів Киргизстану.
- Раніше у WP повідомляли, що, попри низку Західних санкцій, РФ продовжує шукати способи та партнерів, які допомагатимуть їй обходити заборони на китайські БпЛА та німецьку електроніку.
- Японія планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.