МЗС Великої Британії : ФСБ РФ «скомпрометувала приватні розмови політиків»
Джерело: Sky News
Заступник міністра закордонних справ Великої Британії у справах Європи Лео Докерті заявив, що Федеральна служба безпеки РФ скомпрометувала приватні розмови високопоставлених політиків і державних службовців, намагаючись втрутитися в політичні процеси Великої Британії.
Міністерство закордонних справ Великої Британії викликало російського посла та двох членів угруповання “Зоряна заметіль”, яке, ймовірно, контролює підрозділ Центру 18 ФСБ.
Докерті сказав, що члени парламенту, лорди, державні службовці, журналісти та інші стали мішенями у спробах РФ “втрутитися в британську політику”.
З 2015 року група здійснювала “вибірковий витік і розширювала інформацію”, використовуючи техніку, відому як “фішинг”, щоб викрасти інформацію від “значної” кількості парламентаріїв із кількох політичних партій.
“Росія націлена на демократичний процес у Великій Британії. Група, яка підтримує Центр 18 ФСБ, збирає інформацію для російської держави. Ця інформація використовується для підриву Заходу різними способами”, – заявив Лео Докерті.
Він додав, що вони зібрали “величезну кількість даних”, й людям потрібно бути “більш обізнаним”, оскільки у 2024 році в багатьох країнах відбудуться вибори.
“Вони дуже цілеспрямовані – число [хакерів], ймовірно, обчислюється сотнями, а не тисячами. Ми наближаємося до року виборів. Ми хочемо, щоб ця [загроза злому та витоку] більше проникла в кров, щоб люди були більш обізнаними”, – сказав Докерті.
Колишній глава МІ-6 сер Річард Дірлав заявив, що був ціллю цієї групи та пережив “багато більш драматичних і гірших речей”, ніж хакерська атака. Він зазначив, що “не був особливо стурбований цим”, але це “спричинило величезну кількість збоїв”.
“Ми перебуваємо в стані сірої війни з росіянами – без відкритої агресії та конфлікту. Вони зроблять усе, щоб підірвати критичну інфраструктуру, національну безпеку та атакувати будь-які наші установи, які не є проросійськими”, – сказав він.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Російські хакерські групи об’єдналися з бойовиками палестинського ісламського угрупування ХАМАС, щоб атакувати ізраїльські урядові сайти та ЗМІ. Зокрема, вони змогли зламати додаток для сповіщення про повітряну тривогу, де розмістили повідомлення “ядерна бомба наближається”.
- Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm отримала унікальну внутрішню документацію та доступи до програмного забезпечення, котрі використовують російські військові пропагандисти, від українських хакерів групи “Кібер спротив”, яким вдалося зламати департамент інформації та масових комунікацій міністерства оборони РФ.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.