На бойовому чергуванні у Чорному морі перебуває сім ворожих кораблів – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 11 жовтня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Нині триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.

Корабельне угруповання ворожого флоту із вщуханням шторму знов розгорнуто у кількості семи одиниць в Чорному та одного – в Азовському морях. На бойовому чергуванні – два підводні ракетоносії, споряджені до восьми ракет типу “Калібр”.

Окупанти продовжують терор з повітря, завдають ударів, скидаючи осколкові боєприпаси по населених пунктах Херсонщини. За минулу добу скинули понад 20.

Протягом доби ворог здійснив 60 артилерійських обстрілів з використанням  близько 400 снарядів, у тому числі 3 обстріли населених пунктів Херсон, Антонівка, Берислав. Внаслідок обстрілів жертв серед цивільного населення та критичних руйнувань немає.

Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань.

За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:

  • 38 окупантів;
  • 4 гармати;
  • 13 одиниць автобронетехніки;
  • комплекс відеоспостереження “Муром-М”.

Також українські армійці знищили склад військово-технічного майна росіян.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.