На Чернігівщині засудили російського окупанта, який катував цивільного

Джерело: Чернігівська обласна прокуратура
За результатами судового розгляду прокурором Чернігівської районної прокуратури військовослужбовця РФ визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни та засудили до 12 років позбавлення волі.
Відомо, що 14 березня 2022 року під час тимчасової окупації села Лукашівка Чернігівської області двоє російських військовослужбовців незаконно затримали місцевого мешканця.
Вони застосували фізичне насильство з метою вибити інформацію про місця дислокації українських військ.
Не отримавши необхідної інформації, окупанти вивели чоловіка на подвір’я, повалили його на землю та почали бити. Після цього один військовий РФ вдарив чоловіка прикладом автомата по голові, а другий вистрілив йому в ногу.
Досудове розслідування проводив слідчий відділ Управління СБУ в Чернігівській області. Вирок суду ще не набув чинності.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як рабсила. Згідно з документом, отриманим журналістами, РФ планує побудувати ще десятки в’язниць.
- Служба безпеки України викриває осіб, які займаються організацією псевдовиборів на тимчасово окупованій території України, і вже встановили понад 3,5 тисячі колаборантів та їхніх російських “кураторів”, які беруть участь в організації незаконного голосування.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.