На COP28 країни досягли угоди про відмову від викопного палива

Джерело: Reuters

В середу, 13 грудня, представники майже 200 країн погодилися розпочати скорочення глобального споживання викопного палива, щоб запобігти найгіршим змінам клімату.

Угода, укладена в Дубаї після двох тижнів наполегливих переговорів, мала надіслати потужний сигнал інвесторам і політикам про те, що світ єдиний у своєму бажанні відмовитися від викопного палива.

Президент COP28 Султан Аль Джабер назвав угоду “історичною”, але додав, що її справжній успіх полягатиме в її реалізації.

“Ми є те, що ми робимо, а не те, що ми говоримо. Ми повинні зробити кроки, необхідні для перетворення цієї угоди на реальні дії”, — сказав він.

Понад 100 країн наполегливо лобіювали жорсткі формулювання в угоді COP28 про “поступову відмову” від використання нафти, газу та вугілля, але наштовхнулися на сильний опір з боку групи виробників нафти під керівництвом Саудівської Аравії ОПЕК, яка стверджувала, що світ може скоротити викиди без уникнення конкретних видів палива.

Тим часом невеликі острівні держави, вразливі до клімату, були одними з найактивніших прихильників поступової відмови від використання викопного палива та мали підтримку великих виробників нафти та газу, таких як Сполучені Штати, Канада та Норвегія, разом із блоком ЄС та десятками інших урядів.

Угода зокрема закликає до “переходу від викопного палива в енергетичних системах справедливим, упорядкованим і рівноправним чином… щоб досягти чистого нуля до 2050 року”.

Угода також закликає потроїти глобальні потужності відновлюваних джерел енергії до 2030 року, прискорити зусилля щодо скорочення використання вугілля та прискорити такі технології, як уловлювання та зберігання вуглецю, які можуть очистити галузі, які важко декарбонізувати.

Тепер, коли угода укладена, країни відповідають за виконання угод через національну політику та інвестиції.

Велика Британія може відправити свої війська в Україну, аби тут вони допомагали у підготовці українських військових.

Операція українських сил із зайняття позицій та розширення плацдарму на лівому березі Дніпра – тривала…

Росія транспортує системи протиповітряної оборони та інші види озброєння з військових баз у Сирії до Лівії. Як повідомляють ЗМІ, російські вантажні літаки доставляють радари та обладнання для систем С-400 і С-300 на бази, розташовані на сході Лівії. Ці бази перебувають під контролем головнокомандувача Лівійської національної армії Халіфа Хафтара — союзника Кремля.

У ніч на 19 грудня вражено черговий стратегічний об’єкт російських військ. Цього разу під прицілом українських воїнів опинився завод нафтопродуктів у Ростовській області.

Очільниця МЗС Латвії Байба Браже поділилась історією поїздки на таксі, водій якого не знав латиської мови і розмовляв лише російською. З’ясувалось, що водій родом з України.