На Харківщині через ворожі обстріли без світла залишилося понад дві тисячі споживачів – Міненерго
Джерело: Міненерго.
Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. Внаслідок чого через обстріли окупантів на Харківщині без світла залишилися 2,2 тисячі абонентів.
Також знеструмлено частину споживачів у Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
Загалом за добу енергетики заживили понад 11 тис. споживачів. Більшість із них – абоненти у Донецькій та Сумській областях.
Також внаслідок технологічних порушень за минулу добу без світла залишалася частина споживачів на Дніпропетровщині та Кіровоградщині.
У Херсоні через підтоплення внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС залишаються без світла 11,4 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Однак відновлювальні роботи сповільнено, зокрема, через постійні ворожі обстріли.
Крім того, у межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної. Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 6 684,00 МВт*год. Експорт відсутній.
- Через підвищення температури повітря рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора, у четвер, у вечірні години пік споживання був на 4% більшим, ніж у середу.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.