На кінофестивалі у Венеції відбудеться прем’єра українського фільму «Назавжди-Назавжди»
Джерело: Державне агентство України з питань кіно.
На 80-му кінофестивалі у Венеції відбудеться світова премʼєра стрічки української режисерки Анни Бурячкової “Назавжди-Назавжди”.
Цього року фестиваль проходитиме з 30 серпня по 9 вересня.
Фільм “Назавжди-Назавжди” – це історія про виживання, та водночас – любов, це про сором, але і безтурботність, про свободу та залежність від свого тіла.
Дія фільму розгортається в Києві наприкінці 90-х. Це історія про молодих і непокірних на тлі радянської руїни. Тих, хто через обставини змушені були навчитись приймати рішення в стислий термін, але загубились у дорослому світі. Історія тих, хто виріс, але так і не подорослішав.
У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої – у спальному районі, та потрапляє до компанії відчайдушних підлітків. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва. Незабаром Тоня закохується в Журіка, а дружба з Лєрою змушує її відчути потяг до її брата Сані. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника. Водночас складне минуле Тоні переслідує її, кидаючи виклик новій дружбі та романтичним стосункам.
Режисерське бачення. Цей фільм – пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить – ти не виживеш. У пошуках цієї любові та верифікації свого існування в очах інших, ми й жили, толеруючи насильство та несправедливість. Бути підлітком означає, що кожна частина твого життя існує лише тут і зараз, і залишатиметься такою назавжди. Кожна любов – назавжди, кожні стосунки – назавжди, кожна драма – назавжди. Тож тепер, ставши дорослими, доводиться усвідомити, що єдине визнання і любов, яких ми направду потребуємо, мають приходити від нас самих. А таке розуміння завжди вимагає прийняття самотності та відповідальності за власне життя.
Анна Бурячкова – талановита українська режисерка та сценаристка. Розпочала свій режисерський шлях у створенні фільмів, музичних відео, телевізійної реклами та соціальних кампаній у 2012 році. Її роботи були визнані на численних міжнародних фестивалях, зокрема Berlin Music Video Awards, Berlin Fashion Films, Grand OFF Poland та Cannes Lions’ Additional Social Campaign Program.
Бурячкова написала сценарій майбутньої стрічки у співпраці з Мариною Степанською (“Стрімголов”, 2017), перебуваючи на карантині, спричиненому COVID-19, у 2020 році. Сценарій перетворився на її повнометражний фільм-дебют “Назавжди-Назавжди”. Знімальний процес було завершено в Києві, лише за два місяці до того, як місто, як і вся країна, поринули в повномасштабну війну, розв’язану Росією проти України. Після цього матеріали фільму були евакуйовані з Києва до Амстердама, де до команди фільму долучилися нідерландські співпродюсери та партнери з постпродакшену.
На стадії розробки та виробництва фільм “Назавжди-Назавжди” був представлений на різних міжнародних кіноринках. Він отримав спеціальну відзнаку журі та нагороду Screen Brussels Co-Production Award на презентації Ukrainian Films Now на Marché du Film (на Festival de Cannes) та нагороду Литовського кіноцентру на “Coming Soon” Meeting Point (га Vilnius Kinopavasaris) у 2022 році.
В головних ролях: Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар‘я Жихарська.
- У Туреччині в межах “Днів кіно в кінотеатрах” відбудеться безоплатний показ українського фільму режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- У 2024 році в український прокат виходить сімейний фільм “Смак свободи”, присвячений Ользі Франко — відомій дослідниці старовинної української кухні, авторці книги “Перша українська загально-практична кухня” (1929 рік) та дружині Петра Франка, сина Івана Франка.
- Компанія Warner Bros. повідомила, що за перші вихідні світового прокату фільм “Барбі” зібрав 337 мільйонів доларів. Тим часом стрічка Крістофера Нолана “Оппенгеймер” заробила 174,2 мільйона доларів, за даними Universal Pictures.
Військовий священник ПЦУ розповів, що понад 20 українських військових змогли відвідати бій Олександра Усика завдяки його особистій підтримці. Спортсмен через свій благодійний фонд організував переліт, проживання, харчування та забезпечив найкращі місця біля рингу для учасників бойових дій.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки невідома.
Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик здивував світ, піднявши на ринзі шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей момент став не лише символом спортивного тріумфу, але й потужним культурним жестом, який привернув увагу до української історії.
У США несподівано зникла 81-річна конгресвумен республіканка Кей Грейнджер. Вона не з’являлася на робочому місці з середини липня, ігнорувала телефонні дзвінки колег та не відповідала на повідомлення.