На Київщині знешкодили бойову частину ворожої ракети Х-101 після нічного обстрілу
Джерело: пресслужба Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС
Рятувальники ліквідовують наслідки російських обстрілів на Київщині. 7 серпня сапери знайшли та знешкодили бойову частину ракети класу “повітря-земля” Х-101.
Війна в Україні продовжує залишати страшні сліди. Ворог систематично обстрілює наші землі різнотипними ракетами, серед яких стратегічна крилата ракета класу “повітря-земля” Х-101, – наголосили у повідомленні.
Так, на території Київської області, у Вишгородському районі, село Старі Петрівці, сапери Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України виявили та вилучили чергову небезпечну знахідку – бойову частину цієї смертоносної ракети. Її безпечно транспортували на спеціальний підривний майданчик.
У ДСНС закликали утриматися від відвідування лісів, полів та інших малолюдних місць, особливо таких, де відбувалися активні бойові дії, порадивши ходити лише асфальтованими дорогами та перевіреними маршрутами.
У разі виявлення підозрілих предметів потрібно повідомляти відповідні служби та в жодному разі не намагатися знешкоджувати самостійно.
Раніше на Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.
Також на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Окрім того, на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.
Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили в Пентагоні.
Українські артилеристи буквально встановили світовий рекорд, уразивши ціль на відстані 70 км під час бою. Результат став можливим завдяки використанню польських САУ, що входять до складу українських підрозділів, та снарядів Vulcano GLR.