На лівобережжі Херсонщини Сили оборони знищили ще три польові пункти боєприпасів
Джерело: ОК “Південь”
Станом на 14 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад росіян та ворожу техніку.
За минулу добу отримали підтвердження, що на лівому березі стало менше на:
- 72 росіяни;
- 1 артилерійську систему;
- 11 гармат;
- 4 міномети;
- 1 комплекс радіоелектронної боротьби;
- 5 одиниць автомобільної техніки.
Також українським захисникам вдалося знищити три польові пункти боєприпасів та спостережний пункт росіян.
Зауважимо, в Україні триває 721-ша доба від початку повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 13 лютого, українські захисники ліквідували більш як 398 тисяч російських загарбників.
Протягом минулої доби авіація сил оборони завдала ударів по 11 районах зосередження особового складу, 1 пункту управління, 3 районах розташування зенітно-ракетних комплексів ворога.
Підрозділами ракетних військ завдано ударів по 4 районах зосередження особового складу, 7 артилерійських засобах, 3 засобах ППО, 3 пунктах управління, 2 складах боєприпасів та 1 засобу радіоелектронної боротьби противника.
- Протягом минулої доби відбулося 71 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 159 авіаційних ударів, здійснив 162 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- 13 лютого глава держави Володимир Зеленський підписав указ про створення посади спеціального уповноваженого президента України з реалізації міжнародних гарантій безпеки та розвитку сил оборони країни.
- За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
- 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.