На Маршалових островах створили компанії для приховування Галущенка у відмиванні грошей
Джерело: НАБУ
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оприлюднило нові плівки у справі “Мідас”, у яких фігурує колишній міністр енергетики України Герман Галущенко. На записах самого Галущенка немає, слідство встановило, що під кодовими іменами “Сигізмунд” та “Професор” мали на увазі саме його.
Слідство з’ясувало, що злочинна організація організувала схему “відкатів” від 10% до 15% вартості контрактів державного підприємства “Енергоатом”.
Компанії-підрядники отримували оплату тільки після сплати відкату, а Галущенко особисто лобіював мораторій на виплату заборгованостей підприємства, що забезпечувало роботу цієї схеми.
Тіньові гроші передавалися довіреній особі під псевдонімом “Рокет” або завозилися готівкою безпосередньо до офісу організації на Софіївській площі в Києві.
Усі надходження фіксувалися у “чорній бухгалтерії” під назвою “Комплекс”, за якою у 2021–2025 роках пройшло понад 112 млн доларів.
У лютому 2021 року на острові Ангілья (Карибський басейн) було створено інвестиційний фонд, директором якого став фахівець із легалізації доходів. Щоб приховати участь Галущенка, на Маршалових островах зареєстрували три компанії на його колишню дружину та дітей, які увійшли до структури трасту в Сент-Кітс і Невіс та інвестували у фонд, що відкрив рахунки у трьох банках Швейцарії.
Легалізація коштів здійснювалася через криптовалюту, з подальшим виведенням на швейцарські рахунки або видачею готівки у різних країнах.
За даними слідства, з 2021 по 2025 рік на користь Галущенка відмито 12 млн доларів США, з яких понад 7,4 млн надійшло на рахунки офшорних компаній, а майже 4 млн видано готівкою у Швейцарії.
Кошти використовували на навчання дітей у престижних швейцарських закладах, поповнення карток колишньої дружини, медичні послуги у приватній клініці спільника та купівлю брендового одягу в київських бутіках.
На плівках також зафіксована розмова Олександра Цукермана (“Шугармен”) з Ігорем Фурсенком (“Рьошик”) та іншими фігурантами, у якій зазначалося, що Галущенко нібито мріє поїхати кудись послом, адже він уже 4 роки перебував на посаді міністра енергетики.
Розслідування у справі “Мідас” триває.
- 17 лютого Вищий антикорупційний суд взяв під варту колишнього міністра енергетики Германа Галущенка із правом внесення застави у 200 млн грн.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.