На найменшій українській АЕС витратять найбільше грошей на захисні споруди

Джерело: Ярослав Железняк

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

“Все як завжди по “енергоатомовські” без публікації кошторисів”, – написав народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Завершення будівництва захисних споруд заплановане на 31 березня 2026 року.

Цього тижня уклали подібні контракти на 509 млн грн для Рівненської АЕС (з 4 енергоблоками) та на 600 млн грн для Південноукраїнської АЕС (на 3 енергоблоки).

До слова, Кабмін доручив Енергоатому захистити АЕС ще у квітні.

  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має враховувати небезпеку нападу Росії на атомні електростанції в Україні, і якщо це станеться, необхідно негайно втрутитися.
  • Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю ABC News повідомив, що Росія використовувала китайські супутники для знімків українських ядерних об’єктів, що створює загрозу можливих ударів по них.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.