На Полтавщині стартує навчання для пілотів агродронів

Фото: Мінцифри
Джерело: Мінцифри
У Полтавській області на базі центру впровадження Індустрії 4.0 відкрили школу підготовки пілотів БпЛА, які опанують навички управління агродронами.
Навчання передбачає теоретичну й практичну частини, а також стажування та практики на підприємствах. Після трьох тижнів навчання випускники отримають сертифікат.
У школі зможуть навчатися учасники бойових дій, переселенці та люди, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. Серед основних завдань школи:
- розробка та впровадження дослідницьких проєктів із застосуванням безпілотників у сільському господарстві;
- співпраця з громадами з просторового планування й моніторингу використання земельних ресурсів.
“Ветерани та ветеранки можуть навчатися в школі агродронів безоплатно. Це можливість професійного зростання й соціальної адаптації після повернення до мирного життя. Для цього їм необхідно подати відповідну заявку до Державного навчального закладу “Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості”, – зауважив заступник начальника Полтавської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Володимир Когут.
Випускники школи пілотів агродронів умітимуть:
- оцінювати якість посівів і виявляти пошкодження або загибель культур;
- проводити аудит та інвентаризацію земель;
- визначати дефекти посіву й проблемних ділянок;
- аналізувати ефективність заходів, спрямованих на захист рослин;
- моніторити відповідність структури та планів сівозміни;
- аналізувати рельєф і створювати карти вегетаційних індексів PVI, NDVI;
- супроводжувати будівництво систем меліорації;
- створювати карти для диференційованого добрива й обприскування полів, а також підраховувати сходи та урожайність.
Програму підготовки, теми курсів і погодинний план для викладачів та інструкторів підготували Полтавський державний аграрний університет, Асоціація “Підприємств промислової автоматизації України” та Кременчуцький льотний коледж ХНУВС.
“Відкриття школи пілотів агродронів стало можливим завдяки консолідації зусиль влади, бізнесу та науковців. Полтавщина має потужний агропромисловий комплекс. Підготовка пілотів БпЛА – новий крок у розвитку аграрної сфери. Використання нових безпілотних технологій значно збільшує ефективність систем землеробства, даючи змогу спостерігати за полями і здійснювати своєчасний аналіз сільськогосподарських культур”, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
- У 2024 році у семи професійно-технічних навчальних закладах України можна буде навчитися керувати цивільними дронами.
- Служба безпеки України показала перший морський дрон, виготовлений завдяки масштабному волонтерському збору й донатам українців.
- Голова СБУ Василь Малюк заявив, що Служба безпеки України використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу і готує з їх допомогою нові сюрпризи росіянам у 2024 році.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.