На Полтавщині викрили депутата, який вимагав $67 тисяч за вирішення «земельного питання»

Джерело: СБУ
Співробітники СБУ та НАБУ викрили депутата Миргородської міськради у Полтавській області, який вимагав з фермера майже 67 тисяч доларів за вирішення “земельного питання”.
Посадовець вимагав хабаря від місцевого агропідприємця. В обмін на гроші депутат обіцяв фермеру продовжити строк оренди земельних ділянок та допомогти з орендою “нової землі”.
За майже 67 тисяч доларів депутат гарантував вирішення цього питання у земельній комісії виконкому та під час розгляду відповідної постанови на сесії міськради.
Правоохоронці задокументували факти злочинної діяльності посадовця і затримали його після отримання всієї суми неправомірної вигоди.

Зображення: СБУ
Під час обшуків за місцем проживання фігуранта та в адмінбудівлі міської ради виявлено документи із доказами незаконних дій.
Наразі депутату планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. За даними слідства, вона вимагала від керівника благодійної організації 108 тисяч гривень хабаря за використання приміщень іподрому для зберігання гуманітарної допомоги.
- Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро викрили суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив хабаря у фігуранта кримінального провадження, а за це обіцяв призначити йому інше покарання.
- Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі – понад 2 млн гривень, випустили під заставу.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.