На рахунках, пов’язаних з Дмитром Медведєвим, виявили $1 млрд

Джерело: росЗМІ

П’ятнадцять благодійних фондів, пов’язаних із колишнім президентом Росії та лідером партії “Єдиная Россия” Дмитром Медведєвим, стрімко наростили обсяги коштів після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Станом на кінець 2024 року на їхніх рахунках було вже 86 мільярдів рублів, або понад 1 мільярд доларів.

До війни ці фонди щороку отримували від 2 до 8 мільярдів рублів. Тоді як у 2023-му сума внесків перевищила 50 мільярдів, а у 2024-му сягнула 70 мільярдів. Їхніх донорів не розкривають, однак, раніше фінансування забезпечували російські мільярдери та “Газпромбанк”.

Кошти фондів використовуються для особистих ініціатив Медведєва, включно з підтримкою російської армії.

Зокрема, у 2023 році за ініціативи Медведєва створили фонд “Наша правда”, котрий постачає російським військовим дрони, прилади нічного бачення, приціли та медичне обладнання. За два роки він витратив 2,4 мільярда рублів (понад 30 мільйонів доларів).

Крім армії, фонд працює також на користь приватних інтересів Медведєва. Так, у 2025 році він допоміг ліквідувати наслідки розливу десятків тисяч тонн мазуту під Анапою – поруч із виноградниками та маєтками ексглави РФ. Там же Медведєв зводить нові об’єкти на ділянці у 10 гектарів.

У розпорядженні Медведєва також перебувають маєтки в Плесі, Сочі, на Рубльовці, Калініграді, в Комарово та під Санкт-Петербургом, а ще виноградники на Кубані й кілька яхт.

Також у неформальному холдингу Медведєва з’явилися інвестиційна компанія та сімейний офіс “Арктик Інвест”. Вона управляє 15 підприємствами, активи яких перевищують 30 мільярдів рублів (380 мільйонів доларів).

  • Російські багатії, що після запровадження санкцій намагаються зберегти свої активи, почали масово перереєстровувати яхти на нові порти приписки. Низка суден, котрі залишилися поза арештом, відтепер ходять під прапором Малайзії, а їхнім новим “домом” стали карибські порти.
  • Окружний суд м. Спліт (Хорватія) ухвалив рішення передати Україні яхту Royal Romance, яка належала куму президента РФ Путіна Віктору Медведчуку.
  • Російський мільярдер Михайло Фрідман подав позов до Люксембургу, оскаржуючи санкції. Бізнесмен звернувся до Гонконзького міжнародного арбітражного центру (HKIAC) із вимогою компенсації у розмірі 16 мільярдів доларів.
  • Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
  • В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.