На Сумщині встановили модульну поліклініку замість пошкодженої росіянами лікарні

Джерело: МОЗ України

На місці пошкодженої росіянами Тростянецької міської лікарні, що на Сумщині, збудували модульну консультативно-діагностичну поліклініку.

Відтепер медики зможуть приймати пацієнтів та надавати потрібну медичну допомогу у побудованому та обладнаному за європейськими стандартами приміщенні.

Будівництво клініки відбулося у межах реалізації проєкту “Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України” від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

У відомстві зазначили, що такі модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де російські армійці прицільно нищили медичну інфраструктуру.

У модульній поліклініці лікарі надаватимуть медичні послуги за такими спеціальностями, як акушерство та гінекологія, кардіологія, ендокринологія, хірургія, офтальмологія, отоларингологія, реабілітація тощо.

Також у складі поліклінічного відділення функціонує клініко-діагностична лабораторія, обладнана сучасною апаратурою та медобладнанням. Зокрема, гематологічним, біохімічним аналізаторами та коагулометром. Також медики-лаборанти забезпечені двома новітніми мікроскопами.

У кабінетах функціональної діагностики лікарі зможуть проводити  діагностичні дослідження, зокрема електрокардіографію,  електроенцефалографію тощо. Також у поліклініці встановлено нейроміограф для виконання сучасних лікувальних та діагностичних процедур.

Зображення: МОЗ України

У МОЗ зазначили, що модульна поліклініка має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Також медзаклад готовий до роботи в умовах блекаутів – модульне приміщення обладнано дизельними генераторами, потужністю 160 кВт разом із резервом палива.

Також для безперебійного та повноцінного функціонування за критичних умов лікарню обладнано сонячними електричними станціями потужністю 70 кВт.

Важливо, що модульна консультативно-діагностична поліклініка пристосована до потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Довідково. Тростянецька громада перебувала під окупацією російських військ 31 день. За цей час ворог тероризував та руйнував інфраструктуру регіону, в тому числі й медичну. Найбільш постраждалим медзакладом регіону була Тростянецька міська лікарня.

Медзаклад було тричі обстріляно росіянами, внаслідок чого значно постраждала будівля поліклінічного відділення, лікувального корпусу та технічного поверху з руйнуванням покрівлі. У медзакладі повністю зруйновано покрівлю інфекційного корпусу та вибито 90% вікон. Також було знищено медичне обладнання, автотранспорт та “швидкі”.

Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, благодійної допомоги Міжнародного та Українського Червоного Хреста, а також закордонних фондів повністю відремонтовано дах лікарні. Надалі державним коштом планується проведення капітального ремонту будівлі поліклініки та дитячого відділення лікарні.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.