На тлі санкцій Росія збільшила імпорт із сусідніх країн на майже 40%

Джерело: росЗМІ

За перші шість місяців 2023 року РФ в умовах західних санкцій збільшила імпорт товарів із сусідніх країн на $5,2 млрд, або на 37%, випливає з аналізу даних. Це зростання припало на період, коли помітно збільшився європейський експорт у сусідні з РФ країни.

З початку 2022 року Росія припинила надання доступу до своєї митної інформації, проте журналісти використали дані “дзеркальної” статистики, зібравши цифри про експорт до РФ з різних країн від статистичних відомств. Аналітики вивчили дані щодо експорту Казахстану, Грузії, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану та Туреччини, використовуючи державні статистичні дані та бази даних статистики міжнародної торгівлі ООН.

У перші шість місяців 2022 року експорт до Росії становив $8,9 млрд, через рік цей показник досяг $14,1 млрд.

Обсяг європейського експорту до Росії в умовах санкцій досяг мінімальних значень за минулі 18 років до кінця 2022 року. Весь експорт із Євросоюзу до Росії минулого року становив $59 млрд. Водночас країни ЄС активно збільшували постачання товарів у сусідні з РФ регіони. За 2022 рік загальний обсяг експорту всіх товарів з ЄС збільшився на 24%, досягнувши $130 млрд.

У перші шість місяців 2023 року показник становив $75,8 млрд, що на 22% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Водночас експорт товарів сусідніх із Росією країн у 2021 році становив $17,4 млрд, тоді як у 2022 році зріс на 33%, до $25,8 млрд.

За 2022 рік Європа суттєво збільшила експорт певних груп товарів у сусідні з Росією країни. Серед них телекомунікаційне обладнання, мікроелектроніка, електрообладнання, транспортна техніка, комп’ютери, сервери, жорсткі диски, смартфони та периферія для них.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.