США наклали арешт на більш як $1 млрд російських активів за кордоном
Джерело: CBS News
Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України США наклали арешт на більш як 1 млрд доларів приватних російських активів у інших країнах.
“Ми затримували літаки у Швейцарії та на Близькому Сході. Заарештовували контрабандистів в Італії, Німеччині, Латвії. Також висунули звинувачення за відмивання грошей у Великій Британії. Таким чином, ми продемонстрували, що сховатися ніде”, – заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако.
Як повідомляється, офіс Монако керує робочою групою KleptoCapture – підрозділом Мін’юсту, створеним у березні 2022 року для забезпечення дотримання санкцій проти російських бізнесменів та пошуку їхніх прихованих активів по всьому світу. За словами заступниці генпрокурора, ця робота передбачає широку співпрацю з іноземними партнерами.
“Ми є свідками справді безпрецедентної згуртованості міжнародного співтовариства, яке об’єдналося, щоб ізолювати путінський режим, засудити його неймовірну жорстокість проти українського народу”, – наголосила вона.
KleptoCapture не лише розшукує поплічників Кремля, які намагаються приховати активи, а також і тих, хто допомагає бізнесменам уникати санкцій.
“Банкам, авіаційній галузі, страховим компаніям, усім, хто збирається виводити російські активи, – це знак і попередження: вам слід бути обережними з тими, з ким маєте справу, тому що ми спостерігаємо. Наслідки за допомогу та сприяння ухиленню від санкцій обов’язково будуть”, – прокоментувала Монако.
Зазначається, що минулого року міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі яхту вартістю 300 млн доларів, яка належала олігарху Сулейману Керімову, а також вимагало конфіскації яхти вартістю 90 млн доларів біля берегів Іспанії, яка належала олігарху Віктору Вексельбергу.
При цьому від початку війни міністерство юстиції США також намагається конфіскувати літак Gulfstream вартістю 60 млн доларів і літак Boeing (350 млн доларів), зареєстровані на мережу з п’яти підставних компаній і анонімного трасту, які пов’язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем.
“Ми маємо на меті отримати від Конгресу повноваження, які дозволять нам використовувати отримані кошти на користь українського народу”, – резюмувала Монако.
- За матеріалами Офісу генпрокурора націоналізовано активи Міноборони Білорусі та групи компаній Росії. Відтак, в дохід України стягнуто належні їм активи – авіаційні двигуни до літаків АН “Руслан”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.