США наклали арешт на більш як $1 млрд російських активів за кордоном

Джерело: CBS News

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України США наклали арешт на більш як 1 млрд доларів приватних російських активів у інших країнах.

“Ми затримували літаки у Швейцарії та на Близькому Сході. Заарештовували контрабандистів в Італії, Німеччині, Латвії. Також висунули звинувачення за відмивання грошей у Великій Британії. Таким чином, ми продемонстрували, що сховатися ніде”, – заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако.

Як повідомляється, офіс Монако керує робочою групою KleptoCapture – підрозділом Мін’юсту, створеним у березні 2022 року для забезпечення дотримання санкцій проти російських бізнесменів та пошуку їхніх прихованих активів по всьому світу. За словами заступниці генпрокурора, ця робота передбачає широку співпрацю з іноземними партнерами.

“Ми є свідками справді безпрецедентної згуртованості міжнародного співтовариства, яке об’єдналося, щоб ізолювати путінський режим, засудити його неймовірну жорстокість проти українського народу”, – наголосила вона.

KleptoCapture не лише розшукує поплічників Кремля, які намагаються приховати активи, а також і тих, хто допомагає бізнесменам уникати санкцій.

“Банкам, авіаційній галузі, страховим компаніям, усім, хто збирається виводити російські активи, – це знак і попередження: вам слід бути обережними з тими, з ким маєте справу, тому що ми спостерігаємо. Наслідки за допомогу та сприяння ухиленню від санкцій обов’язково будуть”, – прокоментувала Монако.

Зазначається, що минулого року міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі яхту вартістю 300 млн доларів, яка належала олігарху Сулейману Керімову, а також вимагало конфіскації яхти вартістю 90 млн доларів біля берегів Іспанії, яка належала олігарху Віктору Вексельбергу.

При цьому від початку війни міністерство юстиції США також намагається конфіскувати літак Gulfstream вартістю 60 млн доларів і літак Boeing (350 млн доларів), зареєстровані на мережу з п’яти підставних компаній і анонімного трасту, які пов’язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем.

“Ми маємо на меті отримати від Конгресу повноваження, які дозволять нам використовувати отримані кошти на користь українського народу”, – резюмувала Монако.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.