США наклали арешт на більш як $1 млрд російських активів за кордоном

Джерело: CBS News

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України США наклали арешт на більш як 1 млрд доларів приватних російських активів у інших країнах.

“Ми затримували літаки у Швейцарії та на Близькому Сході. Заарештовували контрабандистів в Італії, Німеччині, Латвії. Також висунули звинувачення за відмивання грошей у Великій Британії. Таким чином, ми продемонстрували, що сховатися ніде”, – заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако.

Як повідомляється, офіс Монако керує робочою групою KleptoCapture – підрозділом Мін’юсту, створеним у березні 2022 року для забезпечення дотримання санкцій проти російських бізнесменів та пошуку їхніх прихованих активів по всьому світу. За словами заступниці генпрокурора, ця робота передбачає широку співпрацю з іноземними партнерами.

“Ми є свідками справді безпрецедентної згуртованості міжнародного співтовариства, яке об’єдналося, щоб ізолювати путінський режим, засудити його неймовірну жорстокість проти українського народу”, – наголосила вона.

KleptoCapture не лише розшукує поплічників Кремля, які намагаються приховати активи, а також і тих, хто допомагає бізнесменам уникати санкцій.

“Банкам, авіаційній галузі, страховим компаніям, усім, хто збирається виводити російські активи, – це знак і попередження: вам слід бути обережними з тими, з ким маєте справу, тому що ми спостерігаємо. Наслідки за допомогу та сприяння ухиленню від санкцій обов’язково будуть”, – прокоментувала Монако.

Зазначається, що минулого року міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі яхту вартістю 300 млн доларів, яка належала олігарху Сулейману Керімову, а також вимагало конфіскації яхти вартістю 90 млн доларів біля берегів Іспанії, яка належала олігарху Віктору Вексельбергу.

При цьому від початку війни міністерство юстиції США також намагається конфіскувати літак Gulfstream вартістю 60 млн доларів і літак Boeing (350 млн доларів), зареєстровані на мережу з п’яти підставних компаній і анонімного трасту, які пов’язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем.

“Ми маємо на меті отримати від Конгресу повноваження, які дозволять нам використовувати отримані кошти на користь українського народу”, – резюмувала Монако.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.