На ТОТ Донеччини росіяни визнали українську мову необов’язковим для вивчення предметом
Джерело: Центр національного спротиву
Російські загарбники визнали українську мову факультативним та не обов’язковим для вивчення предметом у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької області.
За інформацією підпілля, ворог розробив примітивну програму з вивчення української мови для учнів середніх та старших класів, яка налічує близько 300 годин на 5 років.
Водночас коли діти виявляють ініціативу щодо проходження навіть такого факультативу, окупанти психологічно тиснуть на учнів, принижують їх та погрожують проблемами з навчанням.
У т акий спосіб окупаційна адміністрація планує демонструвати начебто “дотримання” міжнародного права на окупованій території, а саме – права населення на вивчення рідної мови. Однак насправді згадана скорочена програма української мови є лише прикриттям для подальшої русифікації регіону.
- На тимчасово окуповану територію Херсонської області російські загарбники завезли дві тисячі пропагандистських підручників для школярів.
- На тимчасово окупованих територіях росіяни планують поширити в освітніх закладах нові підручники “з історії”.
- Росіяни розробили методичку про окупацію Криму для вчителів на тимчасово захоплених територіях України, аби вони поширювали серед школярів російську пропаганду про незаконну анексію півострова.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.