На ТОТ Херсонщини росіяни закатували настоятеля храму ПЦУ протоієрея Степана Подольчака

Джерело: Центр журналістських розслідувань / Єпископ Херсонський і Каховський у ПЦУ Володимир Харко

У селищі Каланчак Скадовського району тимчасово окупованої Херсонщини російські війська закатували настоятеля місцевого храму Православної церкви України 59-річного Степана Подольчака. Священник завжди був проукраїнським, служби проводив виключно українською, навіть під час окупації молився за Україну.

Повідомляється, що за кілька днів до того священника викрали з його помешкання. За словами очевидців, минулі два тижні росіяни посилили тиск на цивільних та проявляють особливу жорстокість.

Начальниця Каланчацької селищної військової адміністрації Світлана Фоміна повідомила, що 13 лютого, росіяни вдерлися до помешкання Подольчака в Каланчаку і вивезли в невідомому напрямку. 15 лютого окупанти повідомили його дружині про необхідність “опізнати тіло померлого чоловіка”.

Росіяни його закатували. Це була найсвітліша людина, яку мені пощастило зустріти в житті. Він ніби янгол, який спустився на землю – вірний Богу, чистий душею, чесний і справедливий. Степан Подольчак приїхав до Каланчака з Львівської області, разом із вірянами понад 10 років будував тут церкву. Він завжди був проукраїнським, усі служби проводив українською, молився за Україну, навіть в окупації. Мабуть, через це росіяни відібрали найцінніше, що є у людини – життя, – зазначила Фоміна.

Джерело: investigator

Водночас вона також акцентувала, що окрім військових РФ, ворогом настоятеля храму ПЦУ був також настоятель місцевого храму РПЦ в Україні (“УПЦ Московського патріархату”) Михайло Кулина. Кулина завжди ставився з заздрістю до єпархії ПЦУ за те, що люди тягнуться до них, а не його російської церкви.

Інформацію про загибель настоятеля храму також підтвердив єпископ Херсонський і Каховський у ПЦУ Володимир Харко. Згідно з його даними та за підтвердженням спецслужб, українського священника росіяни розстріляли.

Володимир Харко розповів, що у 1998 році Степан був висвячений Патріярхом Димитрієм на священика і з того часу самотужки вибудовував і храм, і громаду тепер вже Православної Церкви України.

Духовну освіту здобував у Колегії Патріярха Мстислава м. Харкова. До священства тривалий час був дяком-псаломщиком на Львівщині. За самовіддане служіння в умовах російської окупації Предстоятель благословив нагородити найвищою нагородою — правом носіння митри ще восени 2022 року після звільнення Херсона.

На жаль через окупацію нагорода ще не була вручена. Нині о. Степан пішов по нагороду вічну від нашого пастиреначальника Христа, — зазначив єпископ Херсонський і Каховський. — Прошу молитов за упокій убієнного українського священика митрофорного протоієрея Степана, а також прошу про молитву за згорьовану дружину Галину, дітей та онуків, щоби Господь укріпив їх у горі та зберіг від безбожних посіпак. Хай Господь прийме душу убієнного протоієрея Степана в оселі праведників та за молитвами усіх святих землі української дарує нам якнайшвидшу перемогу над ордою.

Раніше Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони розповіли про жорстоке відношення росіян, зокрема жінку окупанти двічі побили лише за українську мову.

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник ГСУ Нацполіції України Максим Цуцкірідзе повідомив, що загалом зафіксували 88 облаштованих росіянами місць несвободи для українців. Зокрема 57 із них виявили після деокупації, тоді як 31 катівня наразі розташована на тимчасово окупованій території.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.