На відновлення пошкоджених ТЕС знадобиться $230 млн – ДТЕК
Джерело: гендиректор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв’ю Forbes Ukraine
На відновлення обладнання ТЕС компанії ДТЕК, які зазнали пошкоджень унаслідок масованих ракетно-дронових так РФ, знадобиться щонайменше 230 мільйонів доларів.
“Щоб відновитися, нам потрібне обладнання вартістю $230 млн. Левова частка суми – закупівля трансформаторів”, – сказав Тімченко.
Він додав, що після ударів РФ упродовж зими 2022/2023 на ремонт пошкодженого обладнання ДТЕК витратила 126 мільйонів доларів.
Тімченко нагадав, що внаслідок березневих ударів було пошкоджено 80% потужностей ТЕС.
Зокрема у двох ТЕС пошкоджено всі блоки, проте, додав Тімченко, частину з них буде відновлено. Ще одну ТЕС зупинено на невідомий проміжок часу.
“Завдання – відновити максимум потужності. За нашим планом, ми збільшимо потужність майже вчетверо від наявної. Основні роботи будуть у квітні-травні, щоб ми встигли відновитися до літнього максимуму”, – сказав він.
Найшвидший варіант відновлення – привезти обладнання з країн східної Європи, де є вже закриті вугільні станції радянських часів.
“Наші співробітники вже поїхали до країн Балтії, Болгарії, Румунії, щоб домовитися про такі поставки. Другий напрям – використовувати незадіяне обладнання, яке є в Україні. Ми зараз у діалозі з “Укренерго”, “Центренерго”. Також обмінюємося обладнанням всередині групи”, – наголосив Тімченко.
- Глава Міненерго Герман Галущенко розповів про ситуацію в енергосистемі України після масованих атак РФ зазначивши, що ситуація гірша, аніж торік.
- 3 квітня 2024 року війська РФ вперше прицільно атакували сонячну електростанцію (СЕС).
- Унаслідок останніх масованих ракетно-дронових ударів РФ по енергосистемі України знищено 80% українських ТЕС.
В Іраку працюють над ексгумацією останків близько 100 курдських жінок і дітей. Вважається, що їх вбили в 1980-х роках за часів правління Саддама Хусейна.
СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка займалась організацією масових диверсій на залізниці.
Україна встановила контакт з новою владою Сирії. МЗС сподівається, що Сирія змінить політику щодо територіальної цілісності України й після цього вийде відновити дипломатичні відносини.
В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю, яким постачається електроенергія з Фінляндії, після пошкодження іншого електрокабелю 25 грудня.