На захисті Дністра: Україна та Молдова запустили новий етап з управління водними ресурсами

Джерело: Міндовкілля
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Проєкт спрямований на впровадження Стратегічної програми дій до 2035 року, яка передбачає спільні заходи з відновлення водних ресурсів, охорони біорізноманіття, зниження забруднення та посилення інституційної взаємодії. Реалізацію ініціативи підтримують Глобальний екологічний фонд, ПРООН, ОБСЄ та Водна Конвенція ЄЕК ООН.
Дністер забезпечує питною водою понад вісім мільйонів людей, однак залишається вразливим до змін клімату, забруднення та господарської діяльності. Для ефективного реагування на ці виклики країни-учасниці продовжують роботу в межах Дністровської комісії, створеної раніше як міжурядовий координаційний орган.
За результатами попередньої фази проєкту, сторони вже провели спільні наукові дослідження, підготували Транскордонний діагностичний аналіз та розробили комплексні плани дій. У 2021 році було затверджено спільну Стратегічну програму, а в листопаді 2024 року — План управління басейном Дністра для української частини.
Учасники семінару обговорили підсумки попереднього етапу, оновлення законодавства, вдосконалення екологічного моніторингу, запровадження кліматичних стратегій, гендерну інтеграцію та взаємодію зі стейкхолдерами.
Підсумковим документом зустрічі стане Inception Report, який визначить структуру, бюджет, індикатори ефективності та ключові напрями реалізації проєкту на найближчі роки.
- Кабінет міністрів України схвалив проєкт закону щодо ратифікації міжурядової угоди про будівництво мосту через Дністер, що стане ключовим елементом транспортного коридору Київ – Кишинів.
- Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Пекарня Good Bread, де працевлаштовують людей з ментальною інвалідністю та випікають хліб для мешканців деокупованих та прифронтових територій, оголосила про пошук бізнес-партнерів задля продовження своєї справи.
16 липня відзначають Всесвітній день змій. Християни сьогодні вшановують святого священномученика Атеногена та 10 його учнів.
За даними синоптиків у середу, 16 липня, частину областей накриють опади.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.