На Житомирщині через витік чадного газу загинуло семеро людей

Джерело: ДСНС України

У с. Великі Низгірці Бердичівського району Житомирської області семеро осіб загинуло від отруєння чадним газом.

За попередніми даними, через несправність газового опалення у приватному житловому будинку відбувся витік чадного газу. 

Всі обставини інциденту встановлюють.

В ДСНС наголошують, що чадний газ – одна з найпоширеніших причин нещасних випадків в оселях, що опалюються пічками, камінами чи газовими котлами. Він безбарвний, абсолютно невідчутний і дуже небезпечний для здоров’я та життя людини. Здатен призвести до біди за лічені хвилини.

Нагадаємо, аби вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, необхідно запамʼятати основні симптоми:

  • головний біль;
  • нудота;
  • прискорене дихання;
  • слабкість;
  • відчуття втоми і запаморочення.

Зауважимо, при отруєнні чадним газом потерпілого необхідно винести на свіже повітря, покласти під голову подушку, розстебнути  комір і пояс.

Найкращий засіб при цьому отруєнні – довготривале вдихання кисню.

У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.

У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.

П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.

Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.

Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.