НАБУ як внутрішній ворог: Ніколов про нову фазу тиску на антикорупційну систему

Джерело: журналіст Юрій Ніколов/Facebook

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.

За словами журналіста Юрія Ніколова, цей сигнал було сприйнято як згортання американської підтримки НАБУ як одного з ключових інструментів боротьби з корупцією в Україні. Європейські партнери, хоч і частково компенсували втрату, однак загальне ставлення Заходу до інституції суттєво змінилося. Ніколов зазначив, що за нової адміністрації США такі поняття як боротьба з корупцією та демократичні індикатори перестали бути пріоритетними.

На цьому тлі НАБУ втратило зовнішню легітимність, залишившись фактично лише з внутрішньою підтримкою. Як наслідок, почались системні атаки вже на внутрішньому політичному фронті. Так, сьогодні, 21 липня, Служба безпеки України провела близько 80 обшуків у межах операції з “нейтралізації російського впливу”, внаслідок яких було затримано одного регіонального детектива НАБУ. Підставою стало проживання його батька на території Росії.

Як зауважив Ніколов, в НАБУ готуються до інформаційної та процесуальної самооборони. Зокрема, активну роль у цьому відіграє пресслужба, яку очолює заступниця директора НАБУ.

Очікується подальше посилення тиску на антикорупційні інституції, зокрема НАБУ та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП), шляхом точкових атак на ключові ланки, що забезпечують ефективність їхньої роботи. За словами Ніколова, кожна нова атака може бути радикальніша за попередню.

“Малоросія сама себе не побудує”, — резюмував журналіст.

Поні на ім’я Чубарек, який осліп через вибух російського дрона на Харківщині, не залишився наодинці з бідою – його підтримує шестимісячна поні Карамелла, яка стала йому справжніми “очима”.

На узбережжі Чорного моря зараз не до купання – вода там різко охолола. Це не примха погоди, а наслідок явища, яке називається апвелінг. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко.

Перестановка міністрів місцями – адже нових людей в уряді не з’явилось, майже в усіх спостерігачів викликала більше запитань, ніж дала відповідей. Передусім – навіщо це було робити, якщо фактично жодного оновлення не відбулось? Дехто припускає, що посадою прем’єра Володимир Зеленський “подякував” Юлії Свириденко за допомогу з накладенням санкцій на Петра Порошенка. Дехто – що керівник ОП Андрій Єрмак посилив свій вплив на ключові позиції в державі. Дехто – що владі просто потрібно було показати хоч удаване “оновлення облич” на тлі захмарної корупції та неефективного управління під час повномасштабної війни. Втім, є й ті, хто не запитує зайвого, вже за звичкою пояснюючи дії влади тим, що в країні війна і критика недоречна.

Щомісячна звітність для фізичних осіб-підприємців, запроваджена на 2025 рік, не дала жодного ефекту для податкових надходжень, але суттєво ускладнила життя підприємцям. Про це в етері телеканалу “Еспресо” заявила народна депутатка Галина Васильченко.

В Італії скасували концерт російського диригента і соратника президента РФ Володимира Путіна Валерія Гергієва.