Начальника Академії сухопутних військ, де повідомляли про цькування курсантів, звільнять

Джерело: народна депутатка Юлія Яцик/Facebook

Міноборони готується звільнити очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомлялось про цькування та побиття курсантів у цьому закладі.

Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що за фактами, виявленими ТСК, готуються матеріали для наказу про звільнення генерала Павла Ткачука з посади начальника Національної академії.

“Що стосується Ткачука – рішення щодо нього вже прийнято. Він у найкоротший час буде звільнений”, – сказав Гаврилюк.

Справа щодо цькування курсантів

У вересні працівники ДБР скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.

Слідство встановило, що офіцер майже два роки бив та принижував курсантів, намагаючись “навчити” їх дисципліни і порядку. Він так залякав курсантів, що ті не розповідали про них ні батькам, ні психологу.

Про побиття і приниження стало відомо лише у березні 2024 року, після того, як один із курсантів, який був свідком свавілля викладача, поскаржився до слідчої комісії Верховної Ради. Після цього відкрили кримінальне провадження.

Слідство довело застосування сили щодо дев’ятьох курсантів, яких викладач бив по голові та інших частинах тіла – не лише руками, а й прикладом зброї та ременем.

Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі, помилки в журналі або те, що курсант повільно заповнює документи чи видає зброю. Одного із курсантів він змусив їсти цигарки перед усім курсом, бо той спізнився на шикування.

Офіцера обвинувачують у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

  • Букви поспілкувались з офіцером Іваном Галенком за позивним “Юнкер” про проблеми військової освіти та становлення майбутніх офіцерів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.