Нацполіція: На деокупованих територіях зафіксовано 57 катівень, ще 31 розташована на ТОТ

Джерело: Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник ГСУ Нацполіції України Максим Цуцкірідзе повідомив, що загалом зафіксувано 88 облаштованих росіянами місць несвободи для українців. Зокрема 57 із них виявили після деокупації, тоді як 31 катівня наразі розташована на тимчасово окупованій території.

Щодо катівень, то за провадженнями, які розслідуємо, зафіксували 88 місць несвободи. 57 – після того, як зайшли на деокуповані території. Як правило, це були підвальні приміщення, ІТТ, СІЗО, — зазначив Цуцкірідзе.

Він додав, що нині 31 місце несвободи функціонує на тимчасово окупованих територіях. Факти документуються і розуміють, хто саме причетний до цих злочинів. Водночас частина росіян уже отримали підозри, запевнив Цуцкірідзе.

Окрім цього, він заявив, що встановлено місця незаконного тримання українців і на території РФ, проводиться розслідування спільно з СБУ.

Водночас складно точно сказати, скільки саме українців постраждало від російських тортур.

Ми говорили про 6 тис. 800 наших зниклих громадян. Так от, це цивільні українці, які можуть перебувати в тюрмах РФ чи на іншій території. Не виключено, що окупанти брали цивільних для подальшого використання на обмін, можливо, як щитом прикривалися, коли відступали, — наголосив начальник ГСУ Нацполіції.

Раніше стало відомо, що на Харківщині слідчі Національної поліції України виявили 28 катівень з моменту деокупації території.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.