Над атомною станцією Німеччини зафіксували російські дрони – Bild
Джерело: Bild
Прокуратура німецького міста Фленсбург розпочала розслідування прольоту російських безпілотників над зупиненою атомною станцією.
Інциденти сталися у серпні у промисловій зоні в землі Шлезвіг-Гольштейн. Дрони на високій швидкості пролетіли над територією, де окрім зупиненої АЕС розташовується термінал ЗПГ та хімічні заводи. Безпольотну зону порушили кілька разів. Припускають, що цю зону перетнув військовий безпілотник.
Прокуратура Фленсбурга підтверджує порушення попередньої справи за підозрою в агентурній діяльності з метою саботажу у зв’язку з неодноразовими польотами безпілотників над найважливішими об’єктами інфраструктури в Шлезвіг-Гольштейні, – повідомив старший прокурор Бернд Вінтерфельд.
Згідно з інформацією видання, польоти безпілотних апаратів фіксуються з 8 серпня, за попередніми даними, дрони могли запускати російські агенти із суден у Північному морі. Співробітники Служби державної безпеки ФРН вважають, що це безпілотники “Орлан-10”, які мають радіус дії від 500 до 600 км та літають зі швидкістю понад 100 км/год.
У ФРН вважають, що БпЛА могли використовувати з метою диверсії.
Раніше ми повідомляли, що депутати Бундестагу Маркус Фабер і Костянтин фон Ноц підозрюють, що інциденти на двох військових базах у Німеччині можуть бути пов’язані з російською диверсійною діяльністю.
Також стало відомо, що військові бази Сполучених Штатів Амерки в Європі були переведені в стан підвищеної бойової готовності – вперше за десятиліття. Це пов’язано з отриманням Пентагоном відомостей про те, що Росія планує провести низку диверсій і терактів на військових об’єктах США.
В Європі відбулася низка подій, пов’язаних з активізацією російської агентури. Зокрема у Великій Британії двом чоловікам висунули звинувачення у підпалі складу з озброєнням для допомоги Україні. У Польщі арештовано дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
У Швеції розслідують низку залізничних аварій, які спецслужби розцінюють як диверсії. У Чехії російські агенти намагалися вивести з ладу сигнальні системи на залізниці.
Навесні у Німеччині заарештували двох осіб, громадян РФ та ФРН, яких підозрюють у підготовці підпалу на складі з вантажами, призначеними для України. Естонські спецслужби стверджують, що співробітники російської розвідки цієї зими здійснили акти вандалізму щодо автомобілів міністра внутрішніх справ та інших політиків та журналістів. Французьке міністерство оборони раніше попереджало про ризик диверсій на військових об’єктах усередині країни у 2024 році.
Окрім цього, Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту. Відомості надійшли від розвідувальних агентств трьох європейських країн.
За їхньою інформацією, Росія активізувала підготовку прихованих вибухів, підпалів та пошкодження важливої інфраструктури, діючи як безпосередньо, так і через підставних осіб. Ці зусилля описуються як більш агресивні та скоординовані, ніж раніше.
Томас Хальденванг, керівник Федерального відомства з охорони конституції Німеччини, висловив занепокоєння щодо збільшеного ризику диверсій.
Ми оцінюємо ризик контрольованих державою диверсійних дій як такий, що значно зріс, – сказав він.
Інформація про російські диверсійні дії також передається через служби безпеки НАТО, де відмічають “чіткі та переконливі” плани Москви на великомасштабні та добре організовані операції.
Ми повідомляли, що представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій в Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.
Операції включають підпали або спроби підпалів низки об’єктів, зокрема складу у Великій Британії, лакофарбового заводу в Польщі, житлових будинків у Латвії та магазинів IKEA у Литві.
Також зазначається, що особи, яких підозрюють у роботі на РФ, могли планувати напади на військові бази США.
Хоча такі дії можуть здатися випадковими, американські та європейські посадовці з безпеки запевняють, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, спрямованих на уповільнення збройових постачань Києву. Офіційні особи зауважили, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ.
Атаки не перервали потік озброєння в Україну, однак деякі представники служби безпеки пояснили, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку в усьому ланцюжку постачання зброї, додаючи витрати та сповільнюючи темпи передачі.
- У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
- У Польщі арештували дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
- Німецька прокуратура 18 квітня повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.