Над Дніпропетровщиною Сили ППО збили російську ракету Х-59

Джерело: Повітряне командування “Схід”

Надвечір 1 квітня Сили оборони збили російську авіаційну ракету Х-59, яку ворог скерував на Дніпропетровщину.

У Криворізькому районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряне командування “Схід” знищено керовану авіаційну ракету Х-59, – зазначили у повідомленні.

Зауважимо, 30 березня українські захисники збили чергову російську авіаційну ракету Х-59 над Дніпропетровщиною.

Відтак, близько 14:50 в Дніпровському районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряного командування “Схід” знищено російську керовану авіаційну ракету Х-59.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росіян українська ППО збила понад дві тисячі крилатих та балістичних ворожих ракет. В оборонному відомстві наголосили, що це результат роботи українських сил і тисячі врятованих життів.

Це результат титанічної праці українських сил ППО. Сучасні системи протиповітряної оборони, надані нашими партнерами, врятували тисячі життів, — пояснили у Міноборони.

Водночас у відомстві додали, що Україна потребує більше систем ППО задля захисту від російських атак. Наразі цивільна інфраструктура залишається основною ціллю російських ударів.

Нарізі Україна зіштовхується з критичною нестачею боєприпасів. Без допомоги союзників, вже до кінця місяця у країни можуть скінчитися запаси ракет систем ППО для захисту своїх міст.

Згідно з українськими джерелами, запаси ракет для захисту таких міст, як Одеса, де через російський обстріл 15 березня загинула 21 особа, швидко скорочуються.

Це означає, що замість того, щоб намагатися збити чотири з п’яти російських ракет, як це відбувається зараз, Україні скоро доведеться розподілити свої системи ППО на збиття лише однієї з п’яти. Це матиме “значний вплив на міські центри України”, цитує Washington Post слова двох українських посадовців.

Довідка. Х-59 Овод – радянська дозвукова ракета, створена у 1970-х роках, що мала вирішити завдання знищення цілей, які були захищені зенітними ракетними комплексами середньої та більшої дальності.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.