Надавав росіянам інформацію для прориву оборони Києва у 2022 році: затримано агента ФСБ

Зображення: СБУ

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України затримали агента ФСБ, який надавав росіянам інформацію для прориву оборони Києва у 2022 році.

За даними слідства, протягом лютого-березня 2022 року він виконував завдання щодо виявлення місць базування українських захисників, які брали участь у боях за Київ.

Насамперед ворога цікавили опорні пункти і вогневі позиції бійців Центру спеціальних операцій “А” СБУ на території та околицях міста.

Для збирання розвідданих російський агент у проміжках між комендантськими годинами обходив вулиці мегаполіса під виглядом пересічного громадянина.

На місцевості він намагався приховано зафіксувати максимум локацій українських оборонців для підготовки відповідного “звіту” до ФСБ.

Серед масиву інформації окупанти сподівались ідентифікувати бойові позиції українських спецпризначенців, щоб завдати по них прицільні повітряні удари.

Однак агресору не вдалося реалізувати свої плани. Коли росіяни зрозуміли, що швидко захопити Київ їм не вдасться, зловмисник на тривалий час “заліг на дно” та “згорнув” свою розвідувальну активність, щоб уникнути викриття.

Згодом фігурант знову вийшов на дистанційний зв’язок з російським куратором і отримав від нього нові завдання.

Цього разу ворожий агент мав активно поширювати у соцмережах тези кремлівської пропаганди, завуальовані під “загальні настрої” мешканців Київщини.

Встановлено, що у дописах на власній сторінці у Facebook зловмисник вихваляв окупантів та закликав до захоплення столичного регіону України.

Під час обшуків за адресами перебування затриманого виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами його розвідувально-підривної діяльності на користь країни-агресорки.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 1 ст. 161 (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Зараз зрадник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.