Наказав вимкнути Starlink: Маск намагався завадити Україні атакувати флот РФ поблизу Криму – CNN

Джерело: CNN з посиланням на уривок із нової біографії Маска авторства Волтера Айзексона

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск минулого року таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб перешкодити ЗСУ атакувати російський військово-морський флот.

“Коли українські підводні безпілотники, оснащені вибухівкою, наблизилися до російського флоту, вони втратили зв’язок і викинулися на берег”, – йдеться у книзі.

За словами Айзексона, рішення американського мільярдера, яке змусило українських посадовців просити його знову ввімкнути супутники, було спричинене побоюванням, що Росія застосує ядерну зброю у відповідь на український напад на Крим, і страхом, який викликали розмови Маска з високопоставленими російськими держслужбовцями.

“Занепокоєння Маска щодо “міні-Перл-Харбора”, за його словами, не виправдалися в Криму. Проте цей епізод розкриває унікальне становище, в якому опинився Маск під час війни в Україні. Навмисно чи ні, але він став впливовим агентом, якого офіційні особи США не могли ігнорувати”, – йдеться в матеріалі.

При цьому Айзексон додав, що Маск – “безкомпромісний” у своєму рішенні щодо блокування сигналів Starlink в Криму.

“Маск відповів, що він був вражений дизайном підводних безпілотників, але він не вмикатиме супутниковий зв’язок для Криму, оскільки Україна зараз заходить занадто далеко,” – зауважив Айзексон.

Як повідомляється, презентацію книги Айзексона, автора біографій Стіва Джобса та Альберта Ейнштейна, заплановано на 12 вересня.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.