«Наразі Дніпровська ГЕС не працює»: на її відновлення потрібні роки — гендиректор
Джерело: заява “Укргідроенерго”
Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.
“На сьогодні ми не знаємо, скільки часу потрібно для відновлення, але ми вже розуміємо: на те, щоб відновити ДніпроГЕС до стану до ракетного удару, потрібні будуть роки. Шкоди завдано великої”, – сказав Сирота.
Він уточнив, що понад 6 ракет вразили ГЕС-2, пошкоджено мостовий перехід та підкранові балки, де розташовані затвори. Наразі доступ до машинної зали станції для оцінки пошкоджень поки що неможливий через завали. Перекриття і стіни з підкрановими балками нахилилися на верхню частину машинного залу, їх потрібно демонтувати для діступу до нижньої частини. Сьогодні це є небезпечним.
Сирота підкреслив, що гребля ДніпроГЕС не пошкоджена і ситуація на ній контрольована, загрози прориву відсутні.
“Ці порушення від удару важливі в першу чергу для енергосистеми, яка втратила регулюючі потужності. Після удару ми втратили понад 1 тис. МВт з 1,5 тис., які давала станція. І нам потрібно буде знайти варіанти, як замінити ДніпроГЕС. Сьогодні ми не можемо назвати строки, коли ми відновимо якусь генерацію і чи зможемо ми взагалі під’єднати станцію до генерації”, – сказав керівник Укргідроенерго.
- Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
- По ДніпроГЕСу у Запорізькій області було два прямих влучання російських ракет.
- Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина. За даними Офісу генпрокурора, вранці 22 березня війська РФ завдали щонайменше 20 ракетних ударів по місту Запоріжжя.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
У районі Куп’янська військовослужбовці Десантно-штурмових військ захопили в полон громадянина Італії, який брав участь у бойових діях на стороні Росії. Він вступив до лав армії добровільно.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.