«Наразі Дніпровська ГЕС не працює»: на її відновлення потрібні роки — гендиректор

Джерело: заява “Укргідроенерго”

Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.

“На сьогодні ми не знаємо, скільки часу потрібно для відновлення, але ми вже розуміємо: на те, щоб відновити ДніпроГЕС до стану до ракетного удару, потрібні будуть роки. Шкоди завдано великої”, – сказав Сирота.

Він уточнив, що понад 6 ракет вразили ГЕС-2, пошкоджено мостовий перехід та підкранові балки, де розташовані затвори. Наразі доступ до машинної зали станції для оцінки пошкоджень поки що неможливий через завали. Перекриття і стіни з підкрановими балками нахилилися на верхню частину машинного залу, їх потрібно демонтувати для діступу до нижньої частини. Сьогодні це є небезпечним.

Сирота підкреслив, що гребля ДніпроГЕС не пошкоджена і ситуація на ній контрольована, загрози прориву відсутні.

“Ці порушення від удару важливі в першу чергу для енергосистеми, яка втратила регулюючі потужності. Після удару ми втратили понад 1 тис. МВт з 1,5 тис., які давала станція. І нам потрібно буде знайти варіанти, як замінити ДніпроГЕС. Сьогодні ми не можемо назвати строки, коли ми відновимо якусь генерацію і чи зможемо ми взагалі під’єднати станцію до генерації”, – сказав керівник Укргідроенерго.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.