Нардеп-втікач Одарченко досі є ректором університету в Харкові. Однак, не надовго

Джерело: Укрінформ

Контракт із засудженим нардепом-утікачем Андрієм Одарченком, який досі залишається ректором Державного біотехнологічного університету в Харкові, розірвуть.

“Зараз відбуваються юридичні процедури, контракт з ним буде розірваний. Ми маємо факт порушення ним законодавства і цього достатньо. Коли отримаємо весь юридичний пакет рішень щодо нього, контракт розірвемо”, – заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

У виші згодом проведуть вибори нового ректора.

“Рада оборони Харківської області прийняла рішення щодо того, щоб дозволити вибори в харківському регіоні (у вишах – ред.), і всі ті університети, які цього потребують, будуть поступово, поетапно входити у виборчий процес, включно з біотехнологічним університетом”, – сказав Лісовий.

Справа Одарченка

Вищий антикорупційний суд України визнав Одарченка винним у спробі підкупу посадової особи та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Відповідне рішення оголосив суддя Віктор Ногачевський 14 листопада.

Одарченка визнано винним у скоєнні злочину за частиною 4 статті 369 Кримінального кодексу України, а також накладено додаткове покарання у вигляді конфіскації його майна та позбавлення права обіймати певні посади протягом трьох років. Серед конфіскованого майна – кілька земельних ділянок, квартири, житлові будинки та інша нерухомість у Харкові та його околицях.

За версією обвинувачення, Одарченко намагався підкупити колишнього голову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма, пропонуючи йому неправомірну вигоду. За даними слідства, депутат обіцяв відсоток від суми фінансування на ремонт будівель університету, де він продовжує обіймати посаду ректора, хоча дію контракту зупинено. Пропонована винагорода мала становити 8% від обсягу виділених коштів.

Слідство також повідомляло, що Одарченко виїхав за кордон, незаконно перетнувши кордон у районі населеного пункту Красноїльськ на Чернівеччині, та звернувся з проханням про притулок у Румунії. У зв’язку з цим його оголошено в національний та міжнародний розшук.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.