Нардепа Миколу Задорожнього виключили з партії «Слуга Народу»

Джерело: пресслужба партії Слуга народу

15 липня відбулося засідання дисциплінарної комісії політичної партії “Слуга Народу”, на якому ухвалили рішення виключити з лав партії народного депутата Миколу Задорожнього.

Раніше правоохоронні органи оголосили йому підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України.

Прокурори САП і детективи НАБУ викрили народного депутата України, який вимагав неправомірну вигоду за неперешкоджання в проведенні ремонтних робіт об’єктів інфраструктури на Сумщині. Нардепу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, – мовиться у повідомлені САП.

Додамо, що у повідомленні не повідомили імені фігуранта, однак, агентству Інтерфакс-Україна стало відомо, що мовиться саме про нардепа IX скликання Миколу Задорожнього.

Згодом фракція “Європейська Солідарність” заявила, що вимагає на засіданні Верховної Ради першим питанням відкликати підозрюваного в корупції  представника партії “Слуга народу” Миколу Задорожнього з голови ТСК з питань фортифікацій.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

Зв’язаний з міноборони РФ телеканал “Звезда” опублікував відео, як російський ракетний комплекс “Іскандер-М” нібито “знищує” німецький зенітно-ракетний комплекс IRIS-T. Однак, як пояснює аналітик видання Юліан Рьопке, ціль насправді виявилася муляжем.

 Внаслідок російського удару по Малокатеринівці на Запоріжжі 20 серпня у лікарні перебувають шестеро дітей віком від 11 до 17 років.

Станом на 16:00 21 серпня кількість бойових зіткнень зросла до 54. Найбільша активність ворога – на Покровському напрямку. Крім того, російські війська завдали 17 авіаційних ударів з використанням 27 керованих бомб по Курщині.

16 серпня Головне управління розвідки атакувало дронами російську авіабазу “Саваслейка”, знищивши три літаки та пошкодивши ще п’ять. 

Агентка ФСБ, яка коригувала російські ракети С-300 та Х-22 на Харків, отримала 16 років тюрми завдяки доказам СБУ.