Нардепу Дубінському, який мав позивний «Буратіно», повідомили про підозру у держзраді
Нардепу Олександру Дубінському за матеріалами СБУ та ДБР повідомили про підозру у державній зраді. За даними слідства, він входив до організації, метою якої було розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені.
СБУ зазначило, що Дубінський мав позивний “Буратіно”. Він входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу ЗС Росії (відоме як ГРУ).
За наявними даними, його учасники отримували гроші від воєнної розвідки РФ, а саме фінансування мережі становило понад 10 млн американських доларів.
Також підозрюваний поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України. Одним із прикладів стало розповсюдження інформації про нібито “втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США” у 2019 році. Для поширення проросійських наративів він брав участь у відповідних пресконференціях.
Слідство встановило, що організацію створив заступник начальника російського ГРУ Володимир Алєксєєв, а діяла мережа агентів в столиці України. Операційним керівництвом ворожої групи з території РФ займався заступник Алєксєєва – Олексій Савін.
Як свідчать правоохоронці, до групи входив нардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення РФ втік за кордон. Ще до неї входив колишній прокурор Костянтин Кулик, який мав позивний “Птичка” і нині переховується за кордоном. Останній публічно займався псевдоправовим “обґрунтуванням” фейків на користь Кремля.
Координував підривну діяльність злочинної організації у Києві експомічник Деркача, колишній співробітник ГРУ часів СРСР Ігор Колєсніков. Його вже засуджено і він відбуває покарання за державну зраду.
Генеральний прокурор України повідомив Дубінському про підозру за двома статтями ККУ:
- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).
За цими ж статтями оголосили підозру Алєксєєву та Савіну, які створили злочинну організацію і займалися підбурюванням до державної зради, а також Деркачу та Кулику.
Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Триває розслідування. Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Позиція Дубінського
У своєму Telegram нардеп заявив, що вважає справу сфабрикованою. На його думку, вона базується “на порожніх заявах засудженого понад рік тому охоронця Деркача Котельникова”. Він звинувачує особисто керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та президента Володимира Зеленського у порушенні цієї справи.
- 10 серпня Печерський райсуд Києва обрав народному депутату Олександру Дубінському запобіжний захід у справі про незаконний виїзд за кордон.
- Служба безпеки України спільно з державним бюро розслідувань проводять обшуки у народного депутата, який незаконно виїхав за кордон. Виїзд за межі України він мотивував лікуванням родича, однак насправді поїхав на відпочинок. Імовірно, мовиться про нардепа Олександра Дубінського.
- 6 листопада Печерський районний суд Києва ухвалив рішення відправити під цілодобовий домашній арешт народного депутата Олександра Дубінського. Його підозрюють в організації схеми незаконного перетину кордону для чоловіків.
- У ДБР заявили, що за їхніми матеріалами працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) вручили протокол нардепу Олександру Дубінському про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. Водночас народний обранець заперечує цю інформацію.
Вперше від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинув швейцарський доброволець. Міністерство закордонних справ Швейцарії повідомило, що посольство в Києві дізналося про смерть громадянина на початку року.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.