Нарукавні знаки для ЗСУ: Міноборони відроджує українську геральдику

Джерело: Міноборони.
Міністерство оборони України відроджує українську традиційну історичну геральдику.
Над проєктом нового нарукавного знаку працює команда офіцерів з Центрального управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ (ЦУРСМЗ ЗСУ) та Експертна рада, до якої входять відомі історики, художники й аналітики.
Кожна ідея, ескіз і кінцевий результат – узгоджуються із замовником, тобто, командиром військової частини.
Затверджує погоджений проєкт Головнокомандувач ЗСУ або міністр оборони України, в залежності від підпорядкування.
Відтак, протягом 2022 року затверджено 110 ескізів нарукавних знаків, 61 – бойового прапора. З початку 2023 повністю завершено: 54 проєкти й близько 20 знаходяться на розгляді в Експертній раді.
Головне джерело ідей та натхнення: армія України 1917-1921 років, маловідомі факти, рідкісні територіальні герби тощо.
“Символи перемоги! Саме з ними українське військо йде у бій проти росіян, визволяючи нашу Батьківщину”, – наголосили у Міноборони.
ДОВІДКОВО. Геральдика (гербознавство) – спеціальна історична дисципліна, яка вивчає генезис гербової традиції, явища і події, пов’язані із засвоєнням та функціонуванням гербів, а також супутні документи, що стосуються причин та обставин виникнення, еволюції соціальної ролі та правового статусу гербів.
- 2 липня на тренувальній базі батальйону “Легіон-Д” у Києві відбувся показ та тестування польової форми для жінок-військовослужбовиць.
- У Міністерстві оборони України знову закликали не публікувати інформацію про ситуацію на фронті до офіційних повідомлень від Генштабу та Міноборони, адже через це страждають українські військові.
Станом на вечір 29 листопада російські війська посилили присутність ракетоносіїв на бойовому чергуванні в Чорному морі. Сили оборони півдня попереджають про “дуже високий” рівень ракетної загрози.
Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.
Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.